Ledai šunims: taip ar ne? 2

2015 birželio 10d.
Taip, jeigu tai specialiai šunims pagaminti ledai. Ne, jeigu tai žmonėms skirti ledai, kurių sudedamosios dalys gali pakenkti gyvūno sveikatai.

Kur šuniukai mėgaujasi ledais?


Ledais mėgaujasi daugelio pasaulio šalių šuniukai, deja, Lietuvoje tokie ledai šunims kol kas negaminami ir neparduodami.

Turbūt labiausiai savo gyvenimu nesiskundžia JAV ir Didžiosios Britanijos šuniukai. Šiose  šalyse jau įprasta vesti savo augintinius į šunų darželį ar mokyklą, išsikviesti į namus šuniukų išvedžiotoją arba konsultuotis su gyvūnų psichologais. Šunų sveikatinimo centrai, restoranai, kur galima švęsti augintinio gimtadienį – „šuniškos“ paslaugos įtinka įvairiausiam skoniui, tik turėk pinigų jas įpirkti.

Tarp šuniškų malonumų – ir ledai. Kvepiantys vištienos sultiniu, papuošti traškiu biskvitiniu kauliuku.
Ir nebūtinai šie gardumynai turi kvepėti mėsyte. Štai Austrijos šuniukai mėgaujasi ledais „Dogissimo“, į kurių sudėtį įeina labai sveiki produktai – natūralūs ryžiai ir soja.

Šunų ledai gaminami JAV, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Japonijoje, Belgijoje ir kitose šalyse. Pakuotė, kurioje yra 6 ledų porcijos, kainuoja 5-6 eurus. Ledai parduodami iš specialių šaldiklių, jie visada gaivūs, malonaus skonio. Tačiau tokie ledai žmonėms nepatiktų...

Ar galima duoti pieniškų ledų?


Pienas, cukrus ir kiti komponentai, kurių yra žmonėms skirtuose leduose, šunims netinka, nes yra sunkiai virškinami. Į žmonėms skirtus ledus gamintojai deda riebalų, įvairių dirbtinių aromatų, kitų priemaišų, o visa tai šunims nėra sveika.

Šunys, kaip ir mes, žmonės, arba toleruoja laktozę, arba ne. Neturintis pakankamai laktazės savo organizme šuo negali suvirškinti laktozės, todėl gali sutrikti jo virškinimas.

Palaižęs žmonėms skirtų ledų arba kitų pieno produktų gyvūnas gali suviduriuoti, jam pradeda pūsti pilvą. Galbūt ir būtų galima duoti žmonėms skirtų ledų, bet tik turinčių labai mažai laktozės, duoti jų tik truputį, o ne visą porciją.

Kaip pagaminti šuniškų ledų?

Birželį užderės lietuviškos braškės. Stiklinėlę uogų sutrinkite ir sumaišykite su nesaldintu, neriebiu jogurtu. Palaikykite per naktį šaldiklyje. Iš pradžių leiskite šuniui palaižyti tik šiek tiek braškinio gardėsio, stebėkite, kokia jo savijauta.

Galima pagaminti ledų iš bananų ir kitų vaisių, kuriuos sutrynę sumaišykite su nesaldžiu jogurtu ir užšaldykite. Tačiau visada atminkite: tai tik desertas, būkite dėmesingi šuns savijautai, nepiktnaudžiaukite jo sveikata.

Nuotr. iš Pinterest.com

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +22)

Skaitykite komentarus 2


reklama