Runkelių minkštimas – dažnas šunų maisto ingredientas

2012 rugpjūčio 13d.
Dažnas šunų maistas savo sudėtyje turi ingredientą – runkelių minkštimą. Jau ilgą laiką šis ingredientas dažnai aptinkamas kaip priedas arklių ir kitų naminių galvijų pašaruose, o taip pat ir šunų bei kačių maiste. Apie runkelių minkštimo naminių gyvūnėlių maiste naudingumą yra nemažai teiginių, tačiau taip pat yra ir šiek tiek ginčų dėl jo naudojimo. Papasakosime ir paaiškinsime apie šio ingrediento naudą ir galimus trūkumus.

Runkelių minkštimo kilmė

Kartais žmonės maišo runkelių minkštimą su dažnai aptinkama daržove, tačiau iš tiesų šis produktas yra visai kas kita. Runkelių minkštimas yra šalutinis produktas (becukrė masė), likusi išgaunat cukrų iš komerciškai auginamų cukrinių runkelių. Cukriniai runkeliai auginami milžiniškais kiekiais cukraus gamybai. Kai cukrus išgaunamas, likusi runkelio dalis turi labai mažai curkaus, tačiau ji yra  vertinga kaip energijos ir ląstelienos šaltinis.

Runkelių minkštimo nauda

Vienas iš svarbiausių privalumų šio subprodukto naudojimui maisto gamybai yra jo gausa ir prieinama kaina. Be to, runkelių minkštimas turi keletą papildomų privalumų lyginant su kitais dažnainaudojamais ląstelienos šaltiniais, tokiais kaip žemės riešutai, ryžiai ar soja. Runkelių minšktimas yra netirpios ląstelienos šaltinis ir yra vidutiniškai fermentuotas. Tai reiškia, kad runkelių minkštimas naudingas tuo, kad padidina šunų išmatų apimtį, pritraukia į jas drėgmę, tačiau tuo pačiu suteikia energijos, o tai ypač svarbu šunų gaubtinės žarnos geram funkcionavimui ir sveikatai. Runkelių minkštimas dažnai rekomenduojamas, kaip geriausias ląstelienos šaltinis šunims ir katėms.

Runkelių minkštimo trūkumai


Įvardijama keletas problemų, susijusių su runkelių minkštimo naudojimu gyvūnų maiste, įskaitant galimą skrandžio pūtimą, žarnų nepraeinamumą. Tačiau šios problemos buvo įrodytos, kaip galimos tik minint  runkelių minkšimą, naudojamą arklių pašare. Problemos pastebėtos tik gyvūnui suėdus didelį kiekį runkelių minkšimo, kai jis sudarydavo daugiau nei 50% dienos maisto. Turėkite omenyje, kad runkelių minkštimo kiekiai, sumaitinami arkliams yra kur kas didesni ir sudaro kur kas didesnį procentą dienos raciono, nei kada nors galėtų būti kalbant apie šunis ar kates.

Taigi, runkelių minkštimas laikomas puikiu ląstelienos šaltiniu daugelyje komercinių šunų ir kačių maistų. Šio ingrediento naudojimas plačiai paplitęs, tačiau realus suėdamas jo kiekis yra gan mažas. Runkelių minkštimas yra ne tik puikus ląstelienos šaltinis, tačiau turi pranašumą prieš kitus ląstelienos šaltinius: dėl jo naudos gerosioms žarnyno bakterijoms, palaikoma puiki gaubtinės žarnos sveikata. Runkelių minkštimas randamas daugelyje aukštos kokybės šunų maistų, ir taisyklingai maitinant yra naudingas bei sveikas ingredientas daugeliui augintinių.
(straipsnio reitingas +15)
reklama