Šunys ir antsvoris

2015 kovo 13d.
Pernelyg didelis kūno svoris dažnai vadinamas XXI amžiaus rykšte. Per daug riebaliukų turime mes, žmonės, per daug jų sukaupia ir mūsų augintiniai... 

Pamokanti istorija iš teismo salės

Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos valstijų ir kitų šalių veterinarijos bei gyvūnų mitybos specialistai jau kuris laikas muša pavojaus varpais: šunų svoris neatitinka standartų, dėl antsvorio gyvūnams gresia sunkios ligos ir ankstyva mirtis. 
Jie teigia, kad net 30 procentų šunų kenčia dėl antsvorio, nes yra netinkamai šeriami, per mažai juda ir nesimankština. 
Ką gi, netinkama mityba bei judėjimo stoka būdinga ir mums...
Norėdami apsaugoti naminius gyvūnus nuo perdėtos šeimininkų meilės, gyvūnų gerovės sergėtojai kartais netgi imasi drastiškų priemonių. Neatsakingiems šunų šeimininkams, nuolat peršeriantiems savo augintinius, jie kelia ieškinius teismuose.
Štai prieš keletą metų žiniasklaidoje nuskambėjo istorija, kai Anglijoje šuo „laimėjo bylą“ prieš savo šeimininką. 
Šuns šeimininkas Johnas Green‘as savo aštuonerių metų dalmatiną ne tik nuolat peršerdavo šuniui visiškai netinkamu maistu, bet ir tingėjo su juo pajudėti, nepaisė veterinarų rekomendacijų.
Dalmatinas vietoj standarte šioms veislėms numatyto 30-ies svėrė 70 kilogramų, o šeimininkas ir toliau jį šėrė greitojo maisto restoranuose įsigytais užkandžiais, kuriuos ir pats labai mėgo. 
Teismas nusprendė atimti dalmatiną iš neatsakingo šeimininko, vyriškiui dešimčiai metų buvo atimta teisė laikyti bet kokį naminį gyvūnėlį, taip pat buvo skirta net 1300 svarų bauda ir 200 valandų viešųjų darbų. 
Dalmatinas buvo įkurdintas Karališkosios gyvūnų globos draugijos (RSPCA) gyvūnų prieglaudoje, kur juo užsiėmė mitybos specialistai, pirmiausia parinkę šuniui kokybišką šunų maistą, o dresuotojai sudarė mankštinimosi, pasivaikščiojimų ir žaidimų programą. 

Kodėl šunims pavojingas antsvoris?

Kenkia širdies ir kitų organų darbui.

Sunkiau ir lėčiau funkcionuoja inkstai.

Kenčia sąnariai, dažniau sergama osteoartritu.

Gresia diabetas ir kitos sunkiai gydomos ligos.

Dažniau sergama vėžiu.

Organizme nuolat kaupiasi toksinės medžiagos.

Gyvūnas tampa nejudrus, apatiškas, gali sutrikti elgsena.
Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +12)
reklama