Šuo išrankus maistui. Ką daryti? 11

2012 sausio 9d.
Sauso maisto atsisakymas – dažna šunų šeimininkų problema. Kodėl sausas maistas šunims kartais nėra mėgstamiausias šuns pasirinkimas? Pirmiausia pabandykite rasti, ką darote ne taip. Jei visą dieną savo augintiniui duodate tai vieną, tai kitą kąsnelį nuo stalo, nieko keista, kad vėliau jis suks nosį nuo savo pietų ir paprasto šuns maisto. Kaip ir vaikai mieliau pasirinks saldainį nei salotas, taip ir šuo mieliau rinksis pasmaguriavimą.

Tačiau įsiūlyti savo šuniui sveikesnį pasirinkimą niekada ne vėlu.

Paprastai šunys yra dviejų tipų. Pirmieji gyvena tam kad valgytų – jie sutaršys viską, ką tik duosite. Antrieji ėda tik tam kad gyventų. Jie išrankiai renkasi, ilgiau ėda, o kartais nepabaigia jiems duoto maisto.

Ar šuo dievins maistą, lemia šuns dydis, veislė, amžius ir kiti faktoriai. Paprastai maži šuniukai, kaip tarkim Maltos bišonai ar Jorkšyro terjerai yra išrankesni.

Kada išrankumas maistui yra rimta problema?

Jei Jūsų šuniui išrankumas maistui buvo būdingas visą laiką, nerimauti pagrindo nėra. Jei Jūsų išrankusis keturkojis normalaus svorio, triukšmingas, žvirtrus, jei kailis blizga, dėl jo nerimauti nereikia. Kas kita, jei šuo palengvėjo pora kilogramų, o kailis žvilga mažiau. Ypač reikia atkreipti dėmesį, jei šuo visą laiką maitindavosi reguliariai ir staiga nustojo tą daryti. Išrankumas ir neėdimas vienas iš rimčiausių ligos simptomų. Nevalgumą gali įtakoti labai daug negalavimų. Jį gali sukelti ir amžiaus problemos, tokios kaip sąnarių skausmas, jei jį sukelia ir nuėjimas iki dubenėlio ir atgal. Tokiu atveju, pirmiausia reikia apsilankyti pas veterinarą. Jei Jūsų šuo visą laiką būdavo ėdrus, jam tapus išrankiu, pas veterinarą reikėtų nueiti, jei niekas nesikeičia, jau po 48 valandų. Auginant jauną šuniuką, laukti nederėtų – atsiradus nevalgumui, pasirodyti veterinarui reikėtų mažiau nei po 24 val.

Kaip išrankiam šuniui išugdyti sveikus ėdimo įpročius?

1. Pradėkite kuo anksčiau. Prieš įsigydami šuniuką, kartu su visais šeimos nariais aptarkite maitinimo planą. Šunų maistas turi būti duodamas pagal taisykles ir visi šeimos nariai turi jų laikytis. Pavyzdžiui, jei mama kartais duos skanėstų iš savo lėkštės, o tėtis taisyklių laikysis – nieko neišeis. Jei bent vienas šeimos narys būtinai nori palepinti šunį žmonių maistu, nuspręskite griežtai, kad tai bus sveikas maistas šunims – pavyzdžiui, daržovės ar vaisiai.
2. Neduokite maisto nuo savo stalo. Jūsų maisto likučiai nėra tinkamas maistas šunims, jų gavimas skatina šunį vengti sauso šunų maisto ir konservų šunims. Be to tai gali sukelti sveikatos problemas, nes šuo gali negauti visų reikiamų medžiagų.
3. Maistas šunims ir žmonių maistas turėtų būti laikomas atskirai. Nesuteikite šuniui galimybės galvoti, kad žmonių ir šunų maistas – tas pats. Šuo turėtų visada ėsti tik iš savo dubenėlio ir neturi matyti, kad maistas jam atkeliauja iš Jūsų lėkštės ar nuo Jūsų ruošiamo maisto.
4. Laikykitės režimo. Pagal rekomendacijas šuniuką maitinkite du-tris kartus per dieną. Laipsniškai didinkite maisto porcijas tuo pačiu mažindami maitinimo dažnumą šuniukui bręstant. Suaugęs šuo turėtų būti maitinamas vieną-du kartus per dieną. Maitinkite lygiomis porcijomis sverdami maistą arba matuodami specialiu matuokliu arba puodeliu. Atminkite, kad maisto įvairumas suteikia žavumo žmonių gyvenimui, tačiau pastovumas - šuns sveikatos pagrindas.

Ka daryti, jei bloga pradžia jau padaryta?

Pradėti iš naujo niekada nevėlu. Pakeitimų imkitės griežtai. Naujo režimo turės laikytis visi šeimos nariai. Žmonių maistas laipsniškai turi būti mažinamas šuns dietoje, o šunų maistas – procentiškai didinmas tol, kol šuo bus visiškai atpratintas nuo žmonių maisto. Jei šuo atsisako ėsti, reiškia jis yra įpratęs prie žmonių maisto ir nenori jo atsisakyti. Tačiau svarbu laikytis savo. Nepasiduokite vien dėl to, kad šuo praleido kelis valgymus, ir neduokite jam to, ko jis nori. Pilną dubenėlį palikite 15 minučių, ir jei šuo jo neišės, patraukite šalin. Ilgainiui, šunų maistas Jūsų augintiniui taps geresniu pasirinkimu, nei buvimas alkanam.

Įsitikinkite, kad šunų maistas yra tinkamas ir sveikas Jūsų šuniui.

Kartais pagrindinė problema, kodėl šuo išrankus maistui yra ta, kad jam tiesiog nepatinka jam duodamo gamintojo maistas šunims. Svarbu, kad sausas maistas šunims būtų aukštos klasės. Atidžiai skaitykite maisto etiketes. Svarbu, kad maisto sudėtyje būtų daug aukštos kokybės baltymų, gaunamų iš mėsos. Grūdai neturėtų būti ingredientų sąrašo viršuje, o geriausiai toleruojamas yra maistas, kurio sudėtyje beveik nėra grūdų. Specialiai išrankiems šunims skirtas maistas taip pat gali būti puikus sprendimas.

Jei išbandėte trijų gamintojų maistą šunims, greičiausiai reikia paieškoti kito problemos sprendimo būdo. Tokiu atveju labiausiai tikėtina, kad sausas maistas šunims nemėgiamas dėl įpratimo prie gaunamų stalo likučių.

Kaip teisingai vienas maistas šunims keičiamas kitu?

Jei sausas šunų maistas ėdamas nenoriai ir norite pabandyti kito gamintojo maistą, maistą keiskite atsargiai ir palaipsniui. Šunų skrandžiai yra labai jautrūs, o staigus maisto pakeitimas gali pakeisti ir pasisavinamų bakterijų kiekį bei tipą. Tai gali sutrikdyti virškinimą. Todėl maistą keiskite palengva - naudokite 9-15 dienų pereinamąjį periodą.
Naują maistą maišykite su senu. Pirmas 3-5 dienas pradėkite maišydami  25% naujo maisto ir 75% seno maisto. Jei viskas gerai, pradėkite maišyti po 50% ir taip šerkite dar 3-5 dienas. Tuomet padarykite mišinį iš 75% naujo ir 25% seno maisto ir vėl šerkite apie 3-5 dienas. Po šio laikotarpio galite pilnai pereiti prie naujo maisto. Jei pereinamuoju laikotarpiu pastebėjote šuns negalavimų – susisiekite su veterinaru.

O kaip Jūs išsprendėte nenorą ėsti sausą maistą? Ar atradote savo šuns mėgstamą rūšį? O gal aktyviai kovojote ir laimėjote? Kviečiame pasidalinti komentaruose savo patirtimi.
(straipsnio reitingas +41)

Skaitykite komentarus 11


reklama