Baltijos nugalėtojas: trišalė sutartis 1

2009 lapkričio 26d.
Tarptautinė šunų paroda „Baltijos nugalėtojas“ (labiau žinoma kaip Baltic Winner) – palyginti jaunas renginys. Jis atsirado Lietuvos, Latvijos ir Estijos kinologų organizacijoms nusprendus kas 3 metus kiekvienoje iš šalių organizuoti tokią parodą.

Pirmasis BN įvyko 1997 metais Latvijos sotinėje Rygoje, į parodą užsiregistravo daugiau kaip 1 400 šunų. Tada pirmąkart tiek daug kinologų atvyko iš Suomijos – 349 dalyviai. Suomiai parodos žiūrovus nudžiugino retų, niekada nematytų veislių šunimis, ir sudarė rimtą konkurenciją Baltijos šalių kinologams.

Antras BN buvo Taline, o trečias – Palangoje. Gera pastarosios parodos organizacija, galimybė praleisti keletą dienų kurorte prisidėjo prie „Baltijos nugalėtojo“ vardo populiarinimo. Paroda kasmet sulaukdavo vis daugiau dalyvių ir žiūrovų.

Deja, sunkmetis koreguoja ir kinologų planus – „Baltijos nugalėtojas‘2009“ Taline negalėjo pasigirti dalyvių pertekliumi.

Kitais metais spalio 30-31 d. ši prestižinė paroda vyks Rygoje, o 2011-aisiais ją organizuos Lietuvos kinologų draugija.

Zita Kurmytė
Svetlanos Valujevos nuotr.
(straipsnio reitingas +6)

Skaitykite komentarus 1


reklama