Dogtrekingas – turistinis žygis su šunimis 41

2009 birželio 6d.
2009 birželio 27 d. pirmą kartą Baltijos šalyse Lietuvoje, Kernavėje prie Baltojo kalno įvyks „Dogtrekingas– turistinis žygis su šunimis.

„Dogtrekingas“ - kas tai?

Tai labai sparčiai populiarėjanti visame pasaulyje sporto šaka - laisvalaikio praleidimo forma su savo augintiniais ir šeimos nariais, iš arti susipažįstant su savo šalies nuostabiausiais gamtos kampeliais bei skatinanti sveiką gyvenimo būdą.

Nuoširdžiai kviečiame visus visų veislių, kilmingų ir ne, šunelių šeimininkus dalyvauti pirmajame žygyje. Jūs turite unikalią progą tapti šios sporto šakos pionieriais, po finišo įsiamžindami bendroje pirmojo turistinio žygio su šunimis nuotraukoje. Visi varžybų dalyviai, įveikę trasą, bus apdovanoti diplomais sertifikatais. Varžybų nugalėtojų laukia vertingi prizai.

Daugiau informacijos


Daugiau apie „Dogtrekingą

“Dogtrekingas” - tai idealus laisvalaikio praleidimo būdas šuniui ir jo šeimininkui. “Dogtrekingas”, kitaip tariant žygis su šunimi, tinka visiems!  Pasaulyje organizuojami įvairūs renginiai skirti šunims - dalyvavimas parodose, šunų kinkinių lenktynės, agility ir kt., bet kurgi gali susitikti tie, kuriems šuo yra paprasčiausiai geras draugas?  Tam idealiai tinka „dogtrekingas”. 

Dalyvavimas šioje neįprastoje sporto šakoje nereikalauja specialaus pasiruošimo. 20-30 km distanciją yra pajėgus įveikti kiekvienas sveikas žmogus ir šuo. Trumpesnės trasos paprastai yra ruošiamos mažiau patyrusiems dalyviams. Nesijaudinkite dėl savo šuns: jeigu jis neturi jokių sveikatos apribojimų, tokio ilgio trasa nesukels jokių sunkumų. „Dogtrekinge” gali dalyvauti visų veislių šunys. 

Be abejo, ilgesnė trasa reikalaus iš jūsų geresnio fizinio pasirengimo, bet tai nereiškia, kad reikia būti profesionaliu sportininku, kad ją įveiktumėte. Dauguma dalyvių traktuoja „dogtrekingą” kaip smagų visos dienos pasivaikščiojimą, nors atsiranda sportininkų, kurie  trasą įveikia bėgdami.

„Dogtrekingas” skiriasi nuo paprasto pasivaikščiojimo ne tik trasos ilgiu. Jis turi kai kurias orientacinio bėgimo ypatybes – paprastai dalyvis turi vadovautis žemėlapiu, kad atrastų kontrolinius punktus. Kartais trasa veda per turistinį maršrutą, tad pakanka juo vadovautis, kad dalyvis pasiektų finišą. Detalesnė informacija yra visada pateikiama prieš startą.  Ekstremalių pomėgių mėgėjai organizuoja sudėtingesnį maršrutą, pvz., naktį arba kalnuose. Tada reikia pasirūpinti atitinkama įranga.

Pavyzdžiui, šeimos komanda gali startuoti „dogtrekinge“ su vienu šunimi. Tai suteikia pasitikėjimo savimi - galite vienas kitam padėti trasoje. Tokiu atveju reiktų nepamiršti, kad finišą turite pasiekti visi kartu.
(straipsnio reitingas +6)

Skaitykite komentarus 41


reklama