FCI: artėja šimtmetis 4

2009 gruodžio 4d.

Kai mūsų krašto kinologai organizuoja Tarptautinę šunų parodą, visada iškabina žydrą vėliavą. Tai Tarptautinės kinologų federacijos (Federation Cynologique Internationale) vėliava.


Netruks prabėgti pusantrų metų ir šimtai tokių žydrų vėliavų plevėsuos Paryžiuje – čia 2011 m. liepos 7-10 d. Pasaulinės šunų parodos metu FCI minės savo įkūrimo šimtmetį.


Federaciją sudaro 5 sekcijos: Europa, Amerika ir Karibai, Azija ir Ramiojo vandenyno regionas, Artimieji Rytai ir Afrika. Išvardytų kontinentų 83 šalių kinologų organizacijos teisėtų narių arba partnerystės sutarties sąlygomis įeina į Tarptautinę kinologų federaciją.

Šaliai atstovauti gali tik pagrindinė to krašto kinologų organizacija. Lietuvos kinologų draugija į FCI priimta prieš 13 metų. 


FCI įkurta Vokietijos, Austrijos, Belgijos, Prancūzijos ir Nyderlandų kinologų dėka. Minėtų šalių atstovai nusprendė vienyti savo jėgas, todėl 1911 m. gegužės 22 d. Briuselyje suorganizavo steigiamąjį susirinkimą ir numatė FCI gaires.

Federacijos būstinė ir dabar tebėra Belgijoje, Thuino mieste. Federacija savo veikloje vartoja anglų, prancūzų, vokiečių ir ispanų kalbas.

Prezidentas – šveicaras Hansas Müler (viešėjo LKD organizuotoje Tarptautinėje šunų parodoje Vilniuje), viceprezidentas – vokietis Hristopheris Habig.

Kas ketvirtį federacija 4 kalbomis išleidžia iliustruotą leidinį „FCI“, o parodų organizavimo taisykles, įvairius kt. dokumentus bei renginių grafikus skelbia www.fci.be.

Svetlanos Valujevos nuotr.

(straipsnio reitingas +8)

Skaitykite komentarus 4


reklama