Jūroje išgelbėtas šuo 34

2010 sausio 28d.

Keturkojis jūreivis laukia šeimininkų – bevardžio šuns Odisėja baigėsi laimingai.
Jei ne Lenkijos okeanografų laivas „Baltica“, grįžtantis iš eilinio reiso, nelaimėlį būtų pasiglemžusi žiemiška jūra.

Sausio 25 d., iki Gdynės uosto likus 30 kilometrų, „Balticos“ įgula pastebėjo ant ledo lyties šunį. Bangos nešė gyvūnėlį tolyn į jūrą.

Iš pradžių jūreiviai mėgino gaudyti ir ištraukti šunį tinklu. Priplaukti arčiau, nesutraiškius ledo lyčių, buvo neįmanoma. Šuo blaškėsi, nuslysdavo ir panirdavo į vandenį, tinklas jį gąsdino.

„Tada buvo nuspręsta pasiekti jį pontoniniu plaustu,– prisimena įvykio liudininkė Natalia Drgas.– Jūreiviams priplaukus, šuo nesipriešino paimamas“.
O po to viskas, kaip gelbstint žmones: reikia sušildyti kūną, išmasažuoti raumenis ir duoti šilto viralo.

Sugrįžus į Gdynę, šunį apžiūrėjo veterinaras ir konstatavo, kad jis nesužeistas,  pakankamai žvalus. Jam maždaug 7 metai.

Į žiniasklaidos pranešimą iškart atsiliepė 3 „šeimininkai“, bet realiausia yra moteris iš Grudziądzos vietovės. Mat šuo sureagavo į vardą, kurį moteris pasakė okeanografams telefonu. Šeimininkė netrukus žadėjo atvykti.

Šuns ištvermė neįtikėtina. Jį matė jau šeštadienį, dreifuojantį ant ledo lyties Vyslos upe. Išeitų, kad gyvūnas mažiausiai 3 paras praleido ekstremaliomis sąlygomis. Kai upė jį nunešė į jūrą, nelaimėlis turėjo dar rasti jėgų kovoti su bangomis. Nepamirškime ir ledinio šalčio – Baltijos jūroje naktimis tuomet buvo apie minus 20° C.  

PAPILDYTA 01.29.
Jūroje išgelbėtą šunį, kuriam jau davė vardą Baltyk, tebegloboja Adamas Buczynskis ir kiti  „Baltic“ laivo žmonės. Šuns šeimininkas kol kas neapsireiškė. Ir nors jis tebeieškomas, laivo įgula pareiškė norinti visam laikui pasilikti keturkojį jūrininką.

Lenkijos prezidentas Lech Kaczynskis atsiuntė laivo įgulai padėką. Jūrinės žvejybos institutas, kuriam priklauso okeanografinis laivas „Baltic“, taip pat pareiškė padėką ir skyrė apdovanojimus

http://www.mmtrojmiasto.pl
 informacija

(straipsnio reitingas +98)

Skaitykite komentarus 34


reklama