Malinua Arno apdovanotas medaliu 1

2010 sausio 11d.
Belgų aviganiai – griunendaliai, malinua, terviurenai, lakenua – vieni iš geriausių tarnybinių šunų. Jie tarnauja policijoje, pasienyje, muitinėse ir karinių konfliktų zonose.

Vienas iš jų, malinua Arno, šiuo metu jau turėtų džiaugtis užtarnauta pensija. Jis su Ispanijos kariais sugrįžo iš Libano. Sugrįžo ne tuščiomis – iš šio arabų krašto Arno parsivežė medalį „Už taikos indėlį“.

Aštuonerių metų malinua Arno tarnavo Ispanijos kariuomenės Taikos palaikymo dalinyje prie SNO. Jis budėjo pietų Libano ir Izraelio pasienyje, Miguel de Servantes perėjimo punkte, praneša EFE agentūra, remdamasi Ispanijos karinių pajėgų informacija.

Arno – sprogstamųjų medžiagų specas. Į jo pareigas įėjo tikrinti visas transporto priemones, kertančias minėtą perėjimo punktą. Nežmoniškas karštis, gausybė kvapų, nuolatinė rizika buvo Arno kasdienybė. Įtampos kupinoje tarnyboje jis nė karto nesuklydo ir nenuvylė kolegų.

Nuo 1978 m., kad sumažintų įtampą tarp Izraelio ir Libano, šių šalių pasienyje dislokuoti SNO kariai su tarnybiniais šunimis. Kiek šunų tarnauja šiose pajėgose,  neskelbiama, bet tikra viena: tai patys geriausi tarnybiniai šunys.

Aurelija Staskevičienė
www.lavanguardia.es nuotr. ir informacija
(straipsnio reitingas +17)

Skaitykite komentarus 1


reklama