Pointeris + usnys = medžiaga 4

2010 sausio 3d.
Pointerio dėka buvo išrasta sulimpanti medžiaga, be kurios neįsivaizduojame šiuolaikinių rūbų ir avalynės. Ši medžiaga pakeitė užtrauktukus, sagas ir batų raištelius.

Ko gero, galima teigti, kad George de Mestral (1907-1990), šveicarų aristokratas ir inžinierius, ne išrado naują medžiagą, o nukopijavo ją iš gamtos. O pačią mintį jam pakišo augintinis.

Šiandien ši medžiaga paklausi visame pasaulyje. Išradimas atnešė ponui Mestral šlovę ir milijonus. Jeigu jis būtų gyvas ir norėtų išrėžti padėkos kalbą, tikėtina, jog pirmiausia padėkotų savo pointeriui.

O buvo taip. G.de Mestral mėgo su savo augintiniu vaikštinėti po Jura kalnus, bet pasivaikščiojimus vis apkartindavo usnys – jis negalėjo paleisti šuns laisvai pabėgioti, nes kailis aplipdavo usnių graižais.

Parėjęs iš vieno tokio pasivaikščiojimo ir nurinkęs usnių kibes nuo šuns, inžinierius atidžiai jas apžiūrėjo. Nepatingėjo tas bjaurybes ištirti mikroskopu ir suprato, kaip jos įsikabina į šuns kailį. Beliko sukurti analogišką medžiagą.

1948 m. Prancūzijoje buvo pagaminti bandomieji lipnios medžiagos metrai. O po 8 metų jis patentavo savo išradimą, pavadindamas jį velcro vardu (prancūzų k. velours – veliūras).
Taigi, kai segatės striukę ar aunatės batus, padėkokite pointeriui ir galvotam jo šeimininkui.

Aurelija Staskevičienė
(straipsnio reitingas +23)

Skaitykite komentarus 4


reklama