Šiaurės nugalėtojas – škotų terjeras 2

2009 gruodžio 14d.

„Šiaurės nugalėtoju‘2009“ gruodžio 13-osios vakare tapo škotų terjeras Filisite Brash Celebration.

Šiam maskvietės Valentinos Popovos augintiniui neseniai sukako 2 metai. Vasarą jis sėkmingai pasirodė Tarptautinėje šunų parodoje Druskininkuose, o vėliau tapo 2009 m. pasaulio nugalėtoju. „Filisite-brash“ škotų terjerai gerai žinomi tarp šunų mylėtojų.

„Šiaurės nugalėtojas“ (Nordic Winner) susumavo kinologinius metus. Tai didžiausia Skandinavijos šalių paroda, praneša http://www.kennelliitto.fi/. Kasmet gruodžio pabaigoje ji vyksta Helsinkyje.

Paroda nenuvylė terjerų mylėtojų – šios grupės šunys beveik visuomet patenka į geriausiųjų ketvertuką. Pernykštis „Šiaurės nugalėtojas“ – Skajaus terjeras Olivia Spirit of American Idol.Helsinkyje varžėsi 320 šunų veislių iš 19 šalių.

Daugiausia šunų buvo iš Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Rusijos. Nemažai dalyvių atvyko iš Estijos. Dvidešimt penkių šalių teisėjai, tarp jų ir Lietuvos ekspertė Ramunė Kazlauskaitė, dirbo parodos ringuose. Šios parodos dalyviai galėjo laimėti ir Cruft’s kvalifikaciją.

Gražiausius parodos šunis šįkart išrinko Goranas Bodegardas.

Pirmasis, kaip minėta, škotų terjeras. Antrąją vietą teisėjas skyrė saliukiui Aziz Xanom, kurio sav. ir veisėja – J. S. Hankasalmi iš Suomijos. Trečias buvo mopsas Tangetoppen's Obelix iš Norvegijos. Ketvirtas – dalmatinas Alphadirato Future Brand iš Estijos.

Teisėjo Dano Ericssono nuomone, geriausias veislynas – anglų springerspanielių veislynas „Adamant’s“ iš Suomijos ( sav. Hovila Tarja Somero).

Svetlanos Valujevos nuotr.

www.kennelliitto.fi
informacija 

(straipsnio reitingas +6)

Skaitykite komentarus 2reklama