Šunų muziejus Palangoje 9

2009 gruodžio 4d.
Apsilankymas šunų parodoje gali baigtis tūkstantine kolekcija – taip atsitiko palangiškiams Vytautui ir Vidai Kusams, vienoje šunų parodoje įsigijusiems šuniuko skulptūrėlę...

Užtat šiandien galime pranešti džiugią žinią šunų mylėtojams: Palangoje, Taikos gatvėje, jūsų laukia dailininko V.Kuso dirbtuvėse įsikūręs Šunų muziejus.

Bemaž metus abu sutuoktiniai plušėjo tvarkydami ir darydami muziejaus eksponatų aprašus. Dabar čia viskas kaip tikrame muziejuje.

Taigi pajūrio kurorete gruodžio pradžioje duris atvėrė pirmasis Baltijos kraštuose Šunų muziejus.

Katinų muziejus jau ne pirmą dešimtmetį veikia Šiauliuose, Jaunųjų gamtininkų centro patalpose, o šunys iki šiol buvo nepelnytai užmiršti. Kaip gerai, kad Kusų kolekcija nebetilpo spintose ir dėžėse, todėl teko visus šuniukus „paleisti į laisvę“.

Dabar visi galės gėrėtis per 18 metų surinktais dviem tūkstančiais šuniškų eksponatų: skulptūrėlėmis, peleninėmis, puodukais, namų apyvokos reikmenimis ir kt. įdomybėmis.

Kolekciją surinkti Kusams padėjo giminaičiai ir draugai, iš kelionių parveždami kokį nors mielą šunišką suvenyrą (37 šalių eksponatai, pagaminti iš 22 rūšių medžiagų). Mažiausias šunelis – 5 mm, didžiausia – 80 cm dydžio medinė šuns skulptūra.

Aurelija Staskevičienė
Svetlanos Valujevos nuotr.
(straipsnio reitingas +25)

Skaitykite komentarus 9


reklama