Šunys banglentininkai 12

2010 liepos 3d.
Kalifornijos valstijoje, viename iš San Diego paplūdimių, kur povandeninės srovės nedidelės, gegužės 22-23 d. įvyko šunų banglentininkų čempionatas. Šį čempionatą daug kas vadina pasaulio pirmenybėmis, mat kasmet šunų konkurencija vis didesnė.

Čempionato organizacinio komiteto pirmininkas Michaelis Armsas teigia, kad sportininkų skaičius vis auga, dalyvauja ne vien amerikiečių, bet ir Australijos, PAR, pietų Europos šalių gyventojų šunys.

Keturkojų banglentininkų Australijos ir JAV paplūdimiuose atsirado maždaug prieš dešimtmetį. Galima sakyti, šunys patys įsiprašė sportuoti.

Šunų šeimininkai banglentininkai dažnai pasiimdavo savo augintinius prie vandenyno. Įsivaizduokite situaciją: šeimininkas valandų valandas skrodžia bangas, o tu kaip „mamyčiukas“ kėpsai ant kranto. Šunys buvo nepatenkinti tokia nelygybe, o sportininkai, graužiami sąžinės priekaištų, savo augintinius kartais užkeldavo ant banglenčių ir pastumdydavo per bangas. To nepakako...

Dabar šunys trumpomis ir plačiomis (vis dėlto 4 kojos!) banglentėmis skrodžia bangas be niekieno pagalbos. Jie segi gelbėjimosi liemenes, kai kurių akis nuo sūraus vandens saugo akiniai.

Nuo mopso iki Berno zenenhundo. Kalytės ir patinai. Veisliniai ir mišrūnai – visi, kas mėgsta vandenį ir yra azartiški.

Keturkojai banglentininkai ne tik varžosi, bet demonstruoja parodomąsias programas. Surinktos lėšos skiriamos gyvūnų prieglaudoms. Tuo pačiu tikslu kasmet išleidžiamas šunų banglentininkų kalendorius, gaminami įvairūs suvenyrai.

Zita Kurmytė
http://www.sddogsurfing.com/
(straipsnio reitingas +21)

Skaitykite komentarus 12


reklama