Tarptautinė šunų paroda iš arti

2015 kovo 5d.
Kovo 7-8 d. parodų centre „Litexpo“ Vilniuje vyks dvi tarptautinės šunų parodos, kuriose kasdien dalyvaus daugiau kaip 1500 šunų... 

Šimtai šunų: kaip viską pamatyti?

Pirmą kartą lankantis šunų parodoje, reikėtų iš anksto pasidomėti parodos eiga – kas ir kaip vyksta?

Nuo 10.00 iki 15.00 valandos vyksta šunų ekspertizė ringuose. Nuo 11.30 prasideda jaunųjų vedlių konkursas, kurio finalas – 15.00-15.30 val. Maždaug 16.00 val. prasideda gražiausių parodos šunų rinkimai.

Bilietai parduodami parodos dieną „Litexpo“ kasose. Suaugusiems bilietas kainuoja 5 eurus, ikimokyklinio amžiaus vaikai į parodą įleidžiami nemokamai. Moksleiviams, studentams, senjorams, pateikus pažymėjimą, bilietas kainuoja 2 eurus.

Įėję į parodą, fojė šalia 3 salės, pastudijuokite informacinį stendą. Jeigu norite pamatyti tam tikros veislės šunis, atkreipkite dėmesį į grafas: šunų veislė, ringo numeris, katalogo numeris, ekspertizės laikas. Nurodytu laiku (pasižiūrėkite ringų išdėstymo schemą) vyksta jus  dominančių šunų ekspertizė. Ringų numeriai  žymimi prie ringo stovinčioje skelbimų lentoje. Ten pat rasite teisėjo pavardę bei sąrašą šunų veislių, kurios vertinamos šiame ringe.

Tą pačią informaciją rasite parodos kataloge, kuris parduodamas prie įėjimų. Jeigu susigaudyti sudėtinga, galite kreiptis į informacijos stendo (fojė šalia 3 salės) darbuotojus. 

Jus dominančią informaciją galite rasti ir neišeidami iš namų – Lietuvos kinologų draugijos tinklapio www.kinologija.lt kategorijoje „Parodos“. Susiraskite parodų tvarkaraštyje kovo 7-8 d. tarptautines šunų parodas. Šalia, gretimame laukelyje, rasite ekspertizių laikus, teisėjų pavardes, programą.

Atkreipiame dėmesį, kad pirmą dieną vyks tarptautinė šunų paroda „Lietuvos nugalėtojas“, antrą – „Vilniaus taurė“. Tai skirtingos parodos, vadinasi, ekspertizių laikai, teisėjai ir kt. skirsis.

Kas tampa nugalėtojais?

Parodos dalyviai – iš pradžių šunys, o po jų kalės – varžosi suskirstyti į šuniukų, mažylių, jaunimo, pereinamosios, atvirosios, darbinės, čempionų ir veteranų klases. Įvertinę visų amžiaus grupių šunis, teisėjai išrenka gražiausią veislės atstovą.  

Ar šuo atitinka veislės standartą, ar gražiai juda, ar tinkamai paruoštas kailis, ar kvalifikuotai demonstruojamas, ar socialus – pro tarptautinių teisėjų akis neprasprūsta niekas. Gavę įvertinimą „puikiai“ šunys lyginami tarpusavyje, vienas jų gauna teisę varžytis finaliniame grupės konkurse. Laimėjusieji grupės konkursą patenka į gražiausiųjų dešimtuką ir pretenduoja į „Lietuvos nugalėtojo“ arba „Vilniaus taurę“. Finalinių konkursų metu galima pamatyti pačius gražiausius veislių atstovus. 

Įdomios veiklos: kaip visur sudalyvauti?

Lietuvos kinologų draugija (LKD) organizuoja 9 tarptautines šunų parodas per metus, daug dėmesio skiria visuomenės švietimui. 
Šeštadienį ir sekmadienį nuo 11.00 iki 14.00 val. 3 salėje vyks LKD Mokymo centro edukacinė programa „Mylėkime, pažinkime ir globokime“, kur vaikai ir suaugusieji galės dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, bendrauti su specialiai paruoštais šunimis. Čia bus galima pasikonsultuoti dėl šuns pasirinkimo ir priežiūros, o vaikai bus užimti kūrybinėse dirbtuvėse. 

Šalia Mokymo centro pagrindiniame ringe vyks dresūros mokyklų pasirodymai, savo veiklą pristatys Šunų kirpėjų asociacija.
Parodos lankytojų laukia staigmena – respublikinio konkurso „Šuns teisių knyga“ paroda ir laureatų apdovanojimas. Knygas sukūrė pradinių klasių mokiniai su savo mokytojais, jie atsiliepė į kvietimą „Lietuvos kinologų draugija – už pagarbą gyvūnų teisėms“. 

Kovo 7 d. apie 16.00 val. bus pagerbti geriausi 2014 m. Lietuvos šunys, išrinkti, susumavus praėjusių metų rezultatus. 

Ketvirtoje „Litexpo“ salėje įsikurs zoologijos prekių mugė. Čia viskas – gyvūnų gerovei, pradedant šuniukų gardėsiais, baigiant gyvūnų gabenimo įranga. 

Čia verta užsukti ne tik nupirkti lauktuvių, bet ir pasidomėti zoologijos prekių naujovėmis, pasitarti su specialistais gyvūnų mitybos ir priežiūros klausimais. Jeigu nusprendėte laikyti veislinį šunį, galėsite įsigyti jam „kraitelį“ – prekių kainos čia mažesnės, o pasirinkimas didelis.

Noriu šuns: kur parodoje įsigyti?

Parodoje šuniukai neparduodami, tai būtų nusižengimas ne tik parodų rengimo taisyklėms, bet ir šunų gerovei. Veisliniai šunys parduodami ne kur nors parduotuvėje ar mugėje, o šunų veislynuose. Užtat parodoje jūs galite susipažinti su šunų veisėjais, užmegzti kontaktus, pabendrauti su šunų mylėtojų klubų atstovais, daug sužinoti apie savo būsimą augintinį.


Straipsnis paruoštas LKD Mokymo centro

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +3)
reklama