Vaizdo medžiagoje užfiksuoti žiauriomis sąlygomis laikomi „veisliniai” šunys 1

2015 vasario 23d.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Šakių gyventojos namuose atlikusi patikrinimą  pagal Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos ir VšĮ „Dogspotas“ pranešimą, rado kelias dešimtis šunų, laikomų nežmoniškomis sąlygomis. Tyrėjai vaizdo medžiagoje užfiksavo daugintojos namuose auginamus populiarių prancūzų buldogų, jorkšyro terjerų, maltos bišonų veislių mišrūnus. Nors moteris neturėjo šunų kilmę įrodančių dokumentų, skiepų pažymėjimuose gyvūnus daugintoja įvardino kaip veislinius.

Nepaisant to, kad vaizdo medžiagoje užfiksuotos kelios dešimtys prastos būklės šunų, daugintoja gyvūnų globėjams sutiko atiduoti tik vieną sergančią kalaitę. „Ją apžiūrėję veterinarai diagnozavo sulysimą, taip pat nuplikimus ir šašus įvairiose kūno vietose, pakitusią odos pigmentaciją, įsisenėjusį  akių ragenų uždegimą, daugybę bakterijų ir demodekozę”, - sakė kalytę globoti apsiėmusios VšĮ „Dogspotas” vadovė Indrė Pileckienė.

Vaizdo medžiagoje matyti, kad daugintoja šunis laiko skurdžiomis, abejotinos higienos sąlygomis, sudarančiomis galimybes plisti įvairioms ligoms, keliančioms grėsmę gyvūnų gerovei. Šunys yra laikomi ankštuose narvuose ir yra priversti vaikščioti ant vielinio tinklo grindų. Narvai su gyvūnais yra nuolatinėje prieblandoje, be tinkamo apšvietimo, taip keliant didelę riziką gyvūnų fizinei ir psichinei sveikatai. Nustatyta, kad daugintoja bando kergti užkrečiamomis ligomis sergančias kales.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė įspėjo žmones, kurie planuoja įsigyti veislinius augintinius. „Internete gausu įvairių skelbimų apie parduodamus populiarių veislių šuniukus be dokumentų ir už daug mažesnę kainą, nei kilmingas veislinis šuo. Pigumą dažniausiai sąlygoja gyvūnų laikymas, priežiūra ir veisimas tokiomis ar panašiomis sąlygomis, visiškai nekreipiant dėmesio į jų sveikatą ir gerovę. Įsigiję pigius „veislinius“ šuniukus pagal skelbimus, perkate ne veislinį augintinį, o tik į tam tikrą veislę panašų mišrūną, kuris, po veisimo ir laikymo tokiomis sąlygomis, taps ne džiaugsmu, o moraline ir finansine kančia jums, naujajam savininkui”.

Visi šunys, išskyrus vieną kalytę, kol kas liko pas daugintoją Šakių savivaldybės administracijos atstovams atsisakius surašyti teisinį aktą, leidžiantį gyvūnų apsaugos organizacijoms nedelsiant paimti šunis, taip suteikiant jiems būtiną visapusišką apsaugą.

Vaizdo medžiaga, kurioje matyti gyvūnų gerovės reikalavimų neatititinkančiose sąlygose laikomi šunys

Daugiau informacijos:
Brigita Kymantaitė,
Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija,
+370 651 11666,
info@gyvunuapsauga.lt

(straipsnio reitingas +2)

Skaitykite komentarus 1


reklama