„Žuvų piemuo“ lakstys Baltuosiuose rūmuose? 9

2009 kovo 20d.
Jungtinių Valstijų prezidentai Baltuosiuose rūmuose visuomet laikydavo šunų. Ne išimtis ir B. Obama. Jo šeimai atėjo laikas išsirinkti JAV šunį Nr.1.

Šią savaitę Amerikos žiniasklaida trimituoja: prezidento šeimai patinka „Žuvų piemuo“! Taip juokaudami žmonės vadina portugalų vandens šunį (Cao de Aqua). Žurnalui „People ponia Michelle Obama sakė, kad galbūt pasiims iš gyvūnų prieglaudos portugalų vandens šunelį. Ji minėjo, jog apsispręsti padėjo tai, kad portugalų vandens šunų kailis nesišeria, nesukelia alergijos. Obamų draugai taip pat laiko tokį šunį.

Jungtinėse Valstijose šių šunų auginama nemažai, jie mylimi Portugalijoje, Ispanijoje, Olandijoje. Deja, Lietuvoje portugalų vandens šunų kol kas nėra, bet tarptautinėje šunų parodoje kovo 14-15 d. Vilniuje jie svečiuosis.

Vandens šunys didžiuosiuose Portugalijos uostuose pasirodė prieš kelis šimtmečius. Murktelėję į vandenį, jie nuplaukdavo dešimtis kilometrų. Galėjo panerti į poros metų gylį. Šiuos gyvūnus išveisė paprasti žvejai. Jiems reikėjo, kad šunys vytų žuvis į tinklus, padėtų ištraukti tinklus, sargautų prie laimikio. Užtat juokais juos praminė žuvų piemenimis.

Kai pasibaigdavo žūklės sezonas ir vandenynas tapdavo audringas, portugalai vesdavosi savo šunis medžioti triušių.

Bet vis dėlto portugalų šunis labiausiai traukia vanduo. Kai žmonės išplaukdavo toli į jūrą, šunys budėdavo ant laivo denio. Pranešdavo apie gresiantį susidūrimą su laivu ar kita kliūtimi. Nenugalimosios armados laive (laivyną sudarė 160 laivų) darbavosi keli portugalų vandens šunys. Išeitų, kad laivyne tarnavo apie 300 portugalų vandens šunų.

Bėgant laikui, atsirado modernių žvejybos priemonių, todėl šunims sumažėjo darbo. Jie vis dažniau pasirodydavo šunų parodose, dalyvaudavo vikrumo varžybose. Tačiau Portugalijos kaimuose, kur išlikusi tradicinė žvejyba bei klesti turizmas, žvejai ir dabar laiko vandens šunų. Kokia šių puikių plaukikų paslaptis? Portugalų vandens šunys tarpupirščiuose turi plėves, užtat yra ištvermingi plaukikai. Be to, jų kailis neperšlampa. Ir dar sako, kad žuvys į juos nereaguoja, užtat vandens šunys žvejoja... nasrais.

Aurelija Staskevičienė, Bone.lt
(straipsnio reitingas +2)

Skaitykite komentarus 9reklama