Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Anglų kokerspanielis

Anglų kokerspanielisAnglų kokerspanieliai mėgsta būti lauke

Veislės istorija

Pirmoji informacija apie spanielius aptinkama 1300 m. Kokerspanieliai puikūs medžiotojai. Manoma, kad spanieliai kilę iš Ispanijos, o žodis spanielis kilęs nuo žodžio Hispania (Ispanija) arba nuo prancūziškos frazės Chiens de l’ Espagnol (Ispaniškas šuo). 1600-tais metais spanieliai buvo suskirstyti i vandens ir sausumos spanielius.

Charakteristika

Tai vidutinio dydžio šuo. Ausys ilgos. Stiprus, bet ne šiurkštus. Snukis tokio paties ilgio kaip kaukolė. Tamsiai arba šviesiai rudos, ovalios akys. Kailis vidutinio ilgumo. Nosis juoda arba ruda, priklausomai nuo kailio spalvos. Krūtinė ilga. Letenos apvalios. Spalvos įvairios, vyrauja nuo solidžios juodos iki įvairių rudos atspalvių, galimos juodos-baltos kombinacijos ir dar daug kitų. 

Temperamentas

Anglų kokerspanieliai linksmi, energingi ir mieli šunys. Sutaria su vaikais, yra džentelmeniškas ir žaismingas, tačiau netoleruoja erzinimo. Draugiškas su nepažįstamaisiais ir gerbia duodamas komandas. Puikus kompanionas. Mėgsta būti kieme. Temperamentas priklauso nuo šeimos linijos. Patelės yra linkusios dominuoti. Puikiai sutaria su katėmis.

Priežiūra

Tinka gyventi bute, jei galėsit su juo praleisti pakankamai laiko kieme, žaisdami ar vaikščiodami. Maudyti esant būtinybei. Reguliariai patikrinkit ausis, jas išvalykite. Iššukuokite kailį ant letenos ir patrumpinkite. Šukuokite kaskart jam pažaidus kieme, nes kailis gali veltis. Šios veislės šunys šeriasi vidutiniškai. 

Sveikata

Linkę į ausų infekcijas. Vasaros metu ausys turėtų būti ypatingai prižiūrimos ir nuolat patikrinamos. Žaidžiant arti žemės, kas jiems būdinga, į ausis gali patekti svetimkūnių, o tai net gali būti mirtina.

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Spanieliai
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Svoris: 11,8-15,5 kg.
Gyvenimo trukmė: 12-15 m.
Vados dydis: 3-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 543    prezidentas: uunoxx
Anglų ir Amerikiečių kokerspanielių, Klamberio ir Rusų spanielių, Anglų ir Velso (valų) springerspanielių mylėtojų klubas
reklama