Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

Šunų veislės



Airių kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras
Airių kviečiaspalviai terjerai anksčiau buvo fermos šunys, medžiotojai. Manoma, kad tai viena seniausių Airijos šunų veislių.
Airių seteris
Išvestas iš įvairių seterių, spanielių. Seniau airių seteris buvo raudonai baltas šuo su kiek trumpesnėmis kojomis nei jis yra šiandien. Tai puikus medžiotojas.
Akita
Akita kilę iš Japonijos. Šiandien tai nacionalinė Japonijos šunų veislė, kartais net vadinama gyvu paminklu. Šie šunys saugodavo Imperatorius.
Amerikiečių kokerspanielis
Amerikiečių kokerspanieliai buvo išveisti iš anglų kokerspanielių atvežtų į Jungtines Amerikos Valstijas.
Amerikiečių stafordšyro terjeras
Stafordšyro grafystės angliakasiai sukryžmino anglų buldogą su terjeru ir taip atsirado nauja veislė - Stafordšyro terjeras. Tačiau iš Didžiosios Britanijos į JAV amerikiečių Stafordšyro terjerai atkeliavo tik 1870 metais, kur taip pat kaip ir Anglijoje buvo naudojami šunų kovoms. 1936 m. gegužės 23 d. buvo įsteigtas amerikiečių Stafordšyro terjerų mėgėjų klubas. Taip pat Stafordšyro terjerai buvo įregistruoti Amerikos kinologų klubo 1936 metais.
Anglų kokerspanielis
Pirmoji informacija apie spanielius aptinkama 1300 m. Tačiau tik po 500 metų Anglų spanieliai buvo suskirstyti i septynias rūšis. Kokerspanieliai puikūs medžiotojai.
Anglų mastifas
Mastifus kovojančius drauge su šeimininku, teko atremti Cezariui 55-aisiais metais įsiveržusiam į Britaniją.
Auksaspalvis retriveris
Išvestas Britų salose, greičiausiai sukryžminus šviesius lygiaplaukius retriverius su vandens tvidspanieliais, kitais spanieliais, seteriais ir galbūt net su niūfaundlendais.
Australų aviganis
Veislės pavadinimas neturi nieko bendra su Australijos žemynu. Nepaisant, kad šios veislės šunys vadinami Australų aviganiais, jų kilmės šalis JAV.
Barzdotasis kolis
Barzdotieji koliai judrūs, vidutinio dydžio šunys. Gauruotas kailis dengia visą kūną. Turi didelę galvą ir dantis. Akys plačios ir jų spalva dera su kailio spalva.
Basendžis
Pirmieji pėdsekiai, šunų panašių į basendžius aptinkami Egipte, piešiniuose ant sienų, prieš penkis tūkstančius metų.
Basethaundas
Tai pakankamai sena veislė. Ją aprašė ir Šekspyras. Tyrinėjimai parodė jog veislė buvo pristatyta 1863 metais Paryžiuje vykusioje šunų parodoje.
Belgų aviganis griunendalis
Belgų aviganiai buvo išvesti ūkiui – prižiūrėti avių bandas, jas saugoti. Šiandien tai universalūs tarnybiniai šunys bei puikūs šeimos kompanionai.
Belgų aviganis lakenua
Belgų aviganių lakenua kailis suteikia šiam aviganiui unikalią išvaizdą. Spalva raudonmedžio su juodais persidengimais. Kūnas tvirtas ir taisyklingų proporcijų.
Belgų aviganis malinua
Belgų aviganių malinua šunų veislės standartui apibūdinti dažnai vartojamas žodis "kvadratas", šuns kūno ilgis yra toks pat kaip ir aukštis.
Belgų aviganis terviurenas
Elegantiški Belgų aviganių terviurenai yra grakštūs, liekni, raumenys tvirti, bet nėra dideli. Akys mažos, tamsios, migdolų formos. Ausys turi lygiakraščio trikampio formą.
Bergamo aviganis
Bergamo aviganiai yra senovinė veislė, kuriai apie 2000 metų. Bergamo protėviai pasklidę Alpių kalnų grandinėje. Šie šunys stiprūs, drąsūs ir protingi, turi gerą pusiausvyrą.
Berno zenenhundas
Tiksliai kilmė nežinoma, tačiau greičiausiai, viskas prasidėjo nuo fermos šunų, Šveicarijos kalnuose. 18 a. piešiniai vaizduoja Berno zenenhundus.
Biglis
Biglis buvo išvestas Anglijoje, prie to prisidėjo karalienė Elžbieta. XIX amžiuje bigliai buvo atvežti į Prancūzija, kur išpopuliarėjo dėl savo meilumo, švelnumo ir draugiškumo.
Bobteilas
Bobteilai yra dideli, taisyklingų proporcijų, judrūs, turi gausų gauruotą kailį. Kūnas raumeningas. Šuns akys gali būti mėlynos, rudos arba viena vienos, o kita kitos spalvos, nosis didelė, juoda.
Bokseris
Bokserio protėviai buvo dviejų rūšių vokiečių mastifų šunys. Vėliau jie buvo sukryžminti su buldogais ir mastifais. Juos mėgo dėl puikių pasirodymų bulių kautynėse ir sugebėjimo medžioti.
Borderkolis
Borderkoliai yra vidutinio dydžio, proporcingi, atletiški šunys. Kūno ilgis nežymiai didesnis už aukštį ties kūbriu. Ovalios akys rudos, kartais gali būti mėlynos.
Boseronas
Atletiškieji boseronai sudaro tvirtumo, laisvės ir gyvybingumo įspūdį. Boseronai turi kelias kailių spalvas.
Briaras
Briarai yra raumeningi, turintys ilgą banguotą kailį. Dažniausiai briarai būna juodi, pilki ir rusvi. Suaugusio šuns kailio ilgis yra daugiau nei 16 cm.
Bulmastifas
Bulmastifai išvesti Anglijoje. Šunys panašūs į bulmastifus aptinkami 1795-ais metais. Saugodavo miškus nuo įsibrovėlių, buvo mokomi jiems nekąsti.
Bulterjeras
1830-aisiais metais bulių ir buldogų kovos buvo pačioj populiarumo viršūnėje, todėl šio "sporto" mylėtojai nusprendė išvesti šunis, kurie būtų dar vikresni kovose.
Cvergpinčeris
Cvergpinčeris su dobermanu, priešingai, nei kiti mano, neturi nieko bendro. Tai net senesnė veislė už dobermaną.
Cvergšnauceris
Kilęs iš Vokietijos. Veislės pavadinimas kilo nuo vokiško žodžio - „Schnauze“, kuris lietuviškai reiškia – snukis. Buvo vertinamas už sargumą. Puikiai medžiodavo žiurkes.
Čekoslovakų vilkšunis
1955-aisiais metais Čekoslovakijos Socialistinėje Respublikoje klestėjo biologiniai eksperimentai. Buvo kryžminamas Vokiečių aviganis su Karpatų vilke.
Čiau čiau
Čiau čiau atsirado prieš tūkstančius metų Kinijoje, kur veislės paskirtis medžiojimas, vežimų traukimas. Kalbama, kad vienas imperatorius laike 2500-ias Čiau čiau poras. Vieną padovanojo Velso princui.
Čihuahua
Gausiai apipinta legendų ir istorijų, smulkutės Čihuahua kilmės ištakos veda i Meksiką, tai seniausia Amerikos veislė. Kita teorija teigia, jog iš atkeliavo iš Kinijos.
Dalmatinas
Daugybė ginčų kyla dėl šios veislės atsiradimo ir kilmės paaiškinimo. Pirmieji pėdsakai aptinkami senovės Egipte. Kiti teigia jog dalmatinų šaknys Kroatijoje.
Dobermanas
Nors dobermanas ir geraširdiškas žmonių atžvilgiu, bet visuomet pasirengęs apginti savo šeimininką. Jo kūnas taisyklingas, galingas, krūtinė - gili ir pakankamai plati.
Džeko Raselo terjeras
Džeko Raselo terjeras išveistas Anglijoje 19-ame amžiuje, dvasininko vardu Džekas Raselas. Šis mažas terjeras buvo naudojamas medžioklėje, medžiojant lapes, kasant grobį iš urvų.
Flamandų buvjė
Belgijos Flandrijos regione buvo auginamas ūkyje, saugoti ir ganyti galvijams. Pirmojo pasaulinio karo metu šios veislės šunys buvo beišnykstantys.
Hovavartas
Hovavartas yra labai sena darbinė veislė. Pavadinimas kilęs iš dviejų žodžių Hova - der Hof (kiemas), Wart - der Wachter (sargas).
Ilgaplaukis kolis
Kolis buvo ilgą laiką nežinomas toliau už Škotijos ribų. Tačiau šiandien tai vieną populiariausių veislių pasaulyje. Pirmieji koliai buvo smulkesni.
Jorkšyro terjeras
Jorkšyro terjeras šiandien labai skiriasi nuo senųjų jorkšyro terjerų kilusių iš Šiaurės Angijos. Aptinkamos kelios Jorkšyro terjero veislės kilmės ir vystymosi istorijos.
Kelpis
Kelpis turi kompaktišką kūną ir gerai išvystytas kūno dalis. Galva pailga ir siaura. Dvigubas kailis susideda iš trumpo tankaus pokailio ir tiesaus, kieto vandens nesugeriančio išorinio kailio.
Keribliūterjeras
Keribliūterjeras kilęs iš Airijos, Kerio regiono, nuo kurio pavadinimo ir kilo veislės pavadinimas. Airijoje jis dar vadinamas mėlynuoju terjeru.
Kernterjeras
Kernterjeras atkeliavo iš Škotijos šiaurės ir šiaurės vakarų aukštumų bei Vakarų Salų. Uolėtose pakrantėse (ang. Cairns – akmenų krūvos) jie vikriai gaudė lapes, barsukus, ūdras. Kernterjerus laikė ir didelių dvarų savininkai, ir ūkininkai.
Komondoras
Komondorai yra masyvūs, jų eisena didinga. Visas komondorų kūnas padengtas ypatingomis baltos spalvos vilnoninėmis virvutėmis, kurių ilgis 20-27 cm.
Kuvasas
Kuvasai didingi, proporcingi, balti aviganiai su labai gražia galva. Šie šunys raumeningi, bet nedidelės apimties. Kailis vidutinio ilgumo.
Labradoro retriveris
Labradoro retriveris kilęs iš Devono, - Anglijos. Žvejai atsigabeno jį į Šiaurės Ameriką. Buvo vertinamas už savo ištvermę, sugebėjimą rasti ir atnešti smulkius žvėrelius medžioklės metu.
Landsyras
Landsyrai kilę iš Vokietijos ir Šveicarijos. JAV ir Didžiojoje Britanijoje landsyrai priskiriami tai pačiai veislei kaip niūfaundlendai.
Lenkų žemumų aviganis
Kailis ilgas, banguotas, povilnė minkšta. Visos spalvos galimos, tačiau dažniausiai pasitaiko baltos ir pilkos arba juodos deriniai.
Levretė
Tai labai sena veislė. Į levretes panašūs šunys buvo aptinkami Egipte prieš 6000 metų. Vėliau šuneliai pasiekė Romą.
Maltos bišonas
Faktai apie maltos bišonus arba malteses, kurios visada spinduliavo grožiu ir elegancija, istorijoje yra aptinkami prieš daug metų.
Marema (Abrucų aviganis)
Marema (Abrucų aviganiai) kilnūs, išskirtinės išvaizdos šunys. Galva panaši į lokio. Stiprus žandikaulis. Nosis juoda, bet bėgant laikui darosi rožinė-ruda.
Maskvos sarginis
Maskvos sarginiai išvesti tuometinėje SSRS 1950 – 1960. Rusijos kariuomenė norėjo sukurti šunų veislę, kuri pakęstų atšiaurų klimatą.
reklama