Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Auksaspalvis retriveris

Auksaspalvis retriverisAuksaspalviai retriveriai lengvai dresuojami

Veislės istorija

Išvestas Britų salose, greičiausiai sukryžminus šviesius lygiaplaukius retriverius su vandens tvidspanieliais, kitais spanieliais, seteriais ir galbūt net su niūfaundlendais. Faktiškai pirmą kartą ši veislė buvo pristatyta kaip auksiniai lygiaplaukiai. Žodis auksinis apibūdina puikų kompanioną ir šeimos šunį. Tai taip pat puikus paukščių medžiotojas. Turi puikią uoslę ir buvo naudojamas ne tik medžioklėse, bet ir ieškant narkotinių medžiagų. Būtent dėl to auksaspalviai retriveriai gali būti puikūs gidai akliesiems. 

Charakteristika

Auksaspalviai retriveriai stiprūs, simetriški, gerai sudėti šunys. Kailis tankus, nepralaidus vandeniui, tvirtas, prigludęs, įvairių aukso atspalvių. Pavilnė tanki. Galva plati. Snukis iš profilio tiesus. Sąkandis žirklinis. Akys tamsiai arba vidutiniškai rudos. Ausys vidutinio dydžio, nulinkusios. Kaklas vidutiniško ilgio, priekis raumeningas. Uodega masyvi.

Temperamentas

Atsidavę, gerų manierų, inteligentiški, žavūs. Lengvai dresuojami, visada kantrūs ir švelnūs su vaikais. Lojalūs, pasitikintis savimi, mieli ir labai energingi. Aktyvūs, mylintys, ir ištikimi šeimos draugai. Draugiški su visais, įskaitant ir kitus šunis. Laimingi būdami apsupti žmonių. Neturėdami kontakto su žmonėmis arba ilgam palikti vieni, jie gali tapti pikti ir nepaklusnūs. Mėgsta plaukioti. 

Priežiūra

Tinkami gyventi namuose jei galės pakankamai pabūti lauke. Juos būtina vestis į ilgus pasivaikščiojimus, gali bėgti paskui jums važiuojant dviračiu. Mėgsta žaisti kamuoliu ir kitais žaislais. Neperšerkite. Būtina kruopščiau šukuoti pavilnę, kailį. Kailis nesivelia, tačiau jį reikėtų šukuoti bent dukart per savaitę. Vidutiniškai šeriasi. 

Sveikata

Linkę į širdies problemas, pasitaiko ausų infekcijų. Būdingos odos alergijos, kurias pastebėjus rekomenduojama kuo skubiau kreiptis i veterinarijos gydytojus. Būtina juos treniruoti, žaisti kieme, leisti pabėgioti, nes kitaip šunys gali nutukti ir tokiais atvejais gyvena tik iki 10-ies metų, o būdami sveiki iki 13-os. Linkę į genetines ligas, todėl derėtų pasidomėti tėvų sveikata.

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Retriveriai
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Svoris: 29,5-34 kg.
Gyvenimo trukmė: 10-15 m.
Vados dydis: 6-10
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 161    prezidentas: ruciux1
Retriverių veislės šunų mylėtojų klubas.
reklama