Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Basethaundas

BasethaundasBasetai savarankiški ir nepriklausomi

Veislės istorija

Tai pakankamai sena veislė. Ją aprašė ir Šekspyras. Tyrinėjimai parodė jog veislė buvo pristatyta 1863 metais Paryžiuje vykusioje šunų parodoje. Anglijoje basetus veisė dėl dviejų skirtingų dalykų, vieni dėl medžioklės, kiti dėl šeimos kompanionų. Basetai puikūs lapių ir kitų gyvūnų medžiotojai. Medžioti gali po vieną ir grupėse. Turi puikią uoslę, tačiau yra ganėtinai lėti. 

Charakteristika

Galva didelė, proporcinga, kaukolė su kupolu. Ausys aksominės, labai ilgos. Dantys dideli. Akys rudos, liūdnos. Krūtinė ilga ir iškili. Kailis kietas, trumpas ir blizgus. Įvairių spalvų, bet dažniausiai baltas su rusvais ar smėlio spalvos atspalviais. Kojos trumpos. Kūnas ilgas. Oda laisva, elastinga. 

Temperamentas

Mielas, prieraišus, atsidavęs, taikus, paklusnus. Prisitaiko prie šeimos gyvenimo būdo. Visada draugiškas, tiek šeimininkui, tiek vaikams. Mėgsta daryti įvairius triukus dėl skanėstų. Lojimas gilus ir muzikalus. Savarankiški, nepriklausomi. Nekanda. Užsispyrę ir atkaklūs. 

Priežiūra

Gali gyventi bute. Labai neaktyvūs namuose, tačiau lauke gali lakstyti valandas. Reikėtų suteikti jam tokias progas. Norint, kad basetas būtų sveikas jam reikalingas tinkamas apkrovimas, ilgi kasdieniai pasivaikščiojimai. Trumpas, prigludęs kailis lengvai prižiūrimas. Reguliariai šukuokit, maudykit tik esant būtinybei. Kiekvieną savaitę pavalykit po ausim ir pačias ausis, patrumpinkit nagus. Pastoviai šeriasi.  

Sveikata

Svarbu neperšerti, nes jie linkę tukti, o papildomas svoris labai apkrauna jo trumpas kojas. Patartina maitinti du tris kartus per dieną mažomis porcijomis vietoj vienos didelės. 

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Pėdsekiai
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Svoris: 18-27 kg.
Gyvenimo trukmė: 10-13 m.
Vados dydis: 8-10
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
reklama