Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Belgų aviganis griunendalis

Belgų aviganis griunendalisVeislyno Dakota belgų aviganis giunendalis

Veislės istorija

Belgų aviganiai buvo išvesti ūkiui – prižiūrėti avių bandas, jas saugoti. Šiandien tai universalūs tarnybiniai šunys bei puikūs šeimos kompanionai - ištvermingi, stiprios sveikatos, noriai dirbantys.

Charakteristika


Elegantiškasis griunendalis yra raumeningas juodos spalvos šuo, tvirtas, labai judrus. Kūnas yra taisyklingų proporcijų. Trikampio formos stačios ausys, snukis vidutiniškai ilgas ir smailus. Kailis labai tankus, vidutinio ilgumo. Snukis ir kojų apačia padengti trumpu kailiu. Ilga puošni uodega. Rudos akys migdolo formos, nosis juoda. Priekinės kojos yra labai tiesios ir stiprios. Kaukolė plokščia. Lūpos turėtų būti suspaustos ir juodos.

Temperamentas


Visada pasiruošę veikti, budrūs, nenuleidžiantys akių nuo šeimininko, žaismingi. Griunendaliai myli visus šeimos narius, su vaikais (ir svetimais) elgiasi ypač rūpestingai. Tai itin lengvai dresuojami šunys, ne veltui belgų aviganiai lyderiauja įvairiose sporto šakose, tačiau griežta dresūra ar muštras šiai veislei netinka. Viskas turi būti paremta žaidimu, teigiama motyvacija, tuomet pasiekiama puikių rezultatų.

Priežiūra

Nedalyvaujantis parodose šuo reikalauja minimalios priežiūros, vos retkarčiais pašukuoti, esant reikalui išmaudyti. Nuo pernelyg dažno šukavimo tik prastėja kailis. Beje šių šunų kailis beveik nesivelia. Maistas, kaip ir bet kokios veislės šuniui, turi būti aukštos kokybės, tenkinantis gyvūno poreikius.

Sveikata

Pagal statistiką belgų aviganiai viena iš sveikiausių veislių. Visgi vertėtų paminėti epilepsiją. Todėl renkantis šuniuką rekomenduojama pasidomėti ne tik tėvais bet ir artimiausiais giminaičiais.
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Aviganiai
Kilmės šalis: Belgija
Svoris: 30-35 kg.
Gyvenimo trukmė: 12-14 m.
Vados dydis: 8-10
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
Klubas:
narių: 233    prezidentas: malinua82
Belgų aviganių (griunendalis, malinua, lakenua, terviurenas) šunų veislės mylėtojų klubas
reklama