Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

BiglisBigliai mieli, gyvybingi, smalsūs, visus mylintys

Veislės istorija

Biglis buvo išvestas Anglijoje, prie to prisidėjo karalienė Elžbieta. XIX amžiuje bigliai buvo atvežti į Prancūzija, kur išpopuliarėjo dėl savo meilumo, švelnumo ir draugiškumo. Buvo naudojami smulkių žvėrelių medžioklėse, narkotinių medžiagų paieškose. Nelaimei, galbūt dėl savo mažo ūgio, jie kai kuriose šalyse yra naudojami medicininiuose bandymuose. 

Charakteristika

Kūnas kvadratinis. Kailis glotnus, trumpas, lengvai prižiūrimas, gali būti kelių spalvų, pavyzdžiui rudos ir baltos, gelsvos ar kitokių atspalvių derinių. Kaukolė plati ir iškili, snukis tiesus, vidutinio ilgio, kvadratinis. Letenos apvalios ir tvirtos. Ausys ilgos, nulinkusios, plačios. Rudos arba riešutinės, švelnios akys.  

Temperamentas

Bigliai mieli, gyvybingi, smalsūs, visus mylintys. Drąsūs ir inteligentiški, ramūs ir atsidavę. Puikiai bendrauja su vaikais ir gan gerai sutaria su kitais šunimis, tačiau nederėtų be priežiūros palikti su kitais smulkiais gyvūnais, nebent biglis augo su jais nuo mažens. Nemėgsta būti palikti vieni. Jei neturėsite pakankamai laiko, kuri praleistumėt su augintinių derėtų pagalvoti apie ne vieno, o dviejų įsigijimą. Garsiai loja, todėl gali trukdyti kaimynams. Mėgsta sekti savo pačių nosį. 

Priežiūra

Tinka auginti bute, jei turi pakankamai galimybių pabūti kieme. Labai aktyvūs namuose. Reikalingas kasdienis pasivaikščiojimas. Trumpas kailis lengvai prižiūrimas. Reguliariai pašukuokite, maudyti tik esant būtinybei. Nuolat patikrinkit ausis ir trumpinkit nagus. Šeriasi vidutiniškai.

Sveikata

Linkę į širdies ligas, epilepsiją, akių ir nugaros problemas. 


Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Pėdsekiai
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Svoris: 10-18 kg.
Gyvenimo trukmė: 12-15 m.
Vados dydis: 5-7
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 39    prezidentas: LoveBeagles
Biglių šeimininkus vienijantis klubas
reklama