Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

BokserisBokserio prigimtis saugoti šeimininką

Veislės istorija

Bokserio protėviai buvo dviejų rūšių vokiečių mastifų šunys. Vėliau jie buvo sukryžminti su buldogais ir mastifais. Juos mėgo dėl puikių pasirodymų bulių kautynėse ir sugebėjimo medžioti. Taip pat dalyvaudavo cirke ar teatre, nes lengvai išmokdavo įvariausius triukus. Jie būdavo gana žiaurūs, tačiau šiandien šios veislės šunys yra labai paklusnūs, atsidavę šeimos kompanionai. Yra dviejų rūšių bokseriai, vokiečių ir amerikiečių. 

Charakteristika

Blizgus, trumpas, prigludęs kailis gali būti gelsvai rudas ir rudmargis. Uodega paprastai amputuota, aukštai išaugusi. Nukirptos, gana ilgos ir smailėjančios ausys. Galva proporcinga kūnui, nuožulni. Kai burna uždara nei dantys, nei liežuvis nesimato. Nosis plati, juoda, šnervės labai atviros. Akys tamsiai rudos. Kaklas stiprus, raumeningas, be pagurklio. Kūnas kvadratinis. Priekinės kojos tiesios. 

Temperamentas

Bokseriai linksmi, energingi, žaismingi ir smalsūs. Inteligentiški, lengvai mokosi, tačiau gali būti užsispyrę ir bailūs. Sutaria su vaikais ir kitais augintiniais. Patelės nemėgsta kitų patelių, nes mėgsta dominuoti. Bokserio prigimtis saugoti jus, jūsų šeimą ir jūsų namus. Jiems labai reikia žmogaus draugijos. Žaismingai lodamas, apversdamas savo dubenėlį, uždėdamas letenėles ant jo dugno, tampydamas jį aplink namus laukia kol kas nors jį pripildys. Taip bokseris nori pasakyti jog yra alkanas. 

Priežiūra

Bokseris gali gyventi bute jei bus treniruojamas ir pakankamai apkraunamas. Jautrūs temperatūros pokyčiams ir gali lengvai peršalti. Bokserio kailį lengva prižiūrėti, reguliariai šukuokite, maudykite esant reikalui. Bokseriai labai švarūs ir prižiūri save panašiai kaip katės. Šeriasi vidutiniškai. 

Sveikata

Linkę į epilepsiją, alergijas, širdies problemas. Būdami virš aštuonerių metų amžiaus, dažniau nei kitų veislių šunys gali turėti auglių. Gali švokšti ir knarkti. 
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Molosų veislės
Kilmės šalis: Vokietija
Svoris: 25-32 kg.
Gyvenimo trukmė: 8-12 m.
Vados dydis: 5-10
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 35    prezidentas: Rokss
Bokserių šeimininkus ir mylėtojus vienijantis klubas
reklama