Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

BulterjerasBulterjerai mėgsta draugiją

Veislės istorija

1830-aisiais metais bulių ir buldogų kovos buvo pačioj populiarumo viršūnėje, todėl šio "sporto" mylėtojai nusprendė išveisti šunis, kurie būtų dar vikresni kovose. Kryžminant buldogus su senaisiais anglų terjerais ir ispanų pointeriais buvo išvestas bulterjeras. Tačiau bulterjerai nebuvo patys geriausi kovotojai. 1860-aisiais metais baltos spalvos bulterjeras buvo labai madingas

Charakteristika

Stambaus sudėjimo, raumeningas, gerai sudėtas šuo. Turi trumpą kailį, kuris gali būti baltas, bet kurios kitos spalvos, arba su baltomis žymėmis, pageidautina rudmargėmis. Akys mažos, tamsios, trikampės, arti viena kitos. Kūnas apvalėjantis, pilnas. Uodega trumpa, tiesi, horizontali. Ausys mažos, stačios, kaip ir akys, arti viena kitos. Letena apvali, kompaktiška. 

Temperamentas

Nors šie šunys buvo išveisti kaip kovotojai, tačiau šiandien jie daug draugiškesni. Smalsūs, aktyvūs, atsidavę ir labai prisirišę prie savo šeimininkų. Tinka aktyviems šeimininkams. Jie nėra tinkami tiems, kurie juose palieka augintinius vienus namuose aštuonias valandas per dieną. Netoleruoja erzinimo. Juos reikia labai atsakingai dresuoti ir užimti treniruojant. Mėgsta draugiją. Patinai paprastai nesutaria su kitais patinais. Patinas su patele gali gyventi kartu draugiškai, kaip ir dvi patelės. Nerekomenduojama auginti kartu su kitais gyvūnais. Puikūs sargai. 

Priežiūra

Gali gyventi bute, pakankamai aktyvūs namuose. Reikalingos kasdienės treniruotės, ilgi pasivaikščiojimai. Jie linkę tukti ir tapti tingūs. Bulterjerą paprasta prižiūrėti. Reguliariai šukuokit, kad išsišukuoti iškritę plaukai. Šeriasi vidutiniškai, dukart per metus.

Sveikata

Bulterjerai pakankamai sveiki, tačiau kai kurie gali susirgti dėl cinko organizme stokos, kas net gali įtakoti jų mirtį. Kartais gimsta kurti šuniukai. Gali būti alergiški.


Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Bulterjerai
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Svoris: 25-35 kg.
Gyvenimo trukmė: 11-14 m.
Vados dydis: 4-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 874    prezidentas: RobRoy
Amerikiečių Stafordšyro terjerų, Stafordšyro bulterjerų ir bulterjerų veislių mylėtojų klubas
reklama