Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

ČihuahuaČihuahua linksmas ir žaismingas

Veislės istorija

Gausiai apipinta legendų ir istorijų, smulkutės čihuahua kilmės ištakos veda i Meksiką, tai seniausia Amerikos veislė. Kita teorija teigia, jog atkeliavo iš Kinijos. Manoma, kad šie šuneliai kilo iš nykštukinio šuns, vadinamo “Techichi”, gyvenusio Tuloje, kurio atvaizdai buvo naudojami senovės miestų architektūroje. Šių šunelių statulėlės labai primena šiuolaikinę čihuahua

Šiandien čihuahua yra daug smulkesnės, už pirmąsias. Kailio spalvų paletė labai plati, gali būti trumpaplaukės ir ilgaplaukės. Iš naujo atrasta veislė Meksikos Čihuahua saloje 1850-aisiais, tapo labai populiari, o Amerikoje tokį šuniuką namuose pamatysi dažniausiai. Veislė pripažinta savarankiška 1904-aisiais metais.

Temperamentas

Čihuahua linksmi ir žaismingi, tačiau erzinami gali būti pikti ir irzlūs. Tai labai narsus šunelis, kuris gina save ir savo namus nuo didelių šunų ar įsibrovėlių lodamas ir keldamas sąmyšį. Čihuahua nerekomenduojamos asmenim auginantiems mažus vaikus, tačiau puikiai tinka vyresniems, poroms, arba tiems, kurie mėgsta lepinti savo augintinį. Čihuahua labai atsargūs su nepažįstamais žmonėmis ir šunimis, tačiau puikiai sutaria su kitais namuose auginamais gyvūnėliais.

Priežiūra

Čihuahua yra ilgaamžiai, nereikalaujantys ypatingos priežiūros šuneliai, tačiau jiems reikia daug dėmesio, meilės ir kantrybės. Namuose patiktas ilgiau nei parai jis gali susirgti depresija, nes labai mėgsta draugiją.

Maudyti dažnai jo nereikia. Tik tada kai tam yra poreikis, arba maždaug kas mėnesį. Saugokite nuo vandens patekimo į ausis. Ilgaplaukiai maudomi ir šukuojami dažniau. Čihuahua yra jautrūs šalčiui. Todėl kai lauke minusinė temperatūra jo geriau i lauką nevesti arba vesti tik aprengus. Nuo šalčio gali ir nualpti. Dėl šios priežasties šeimininkai dažnai nuo pat mažens mokina šunelius gamtinius reikalus atlikti ant palučių.

Neleiskite šuneliui šokti nuo aukštų baldų arba nuo jūsų rankų, dėl trapių kaulų, jis gali susižeisti. Dėl tos pačios priežasties neleiskit mažiems vaikams žaisti su šuneliu.

Sveikata

Ši veislė reikalauja ypatingo veterinaro dėmesio dėl dantų priežiūros. Taip pat gali turėti tam tikrų genetinių ligų, tokių kaip epilepsija. Galimas net vandens susikaupimas smegyse. Tai pasireiškia jaunystėje ir dažnai šuneliai miršta nesulaukę daugiau nei šešių mėnesių amžiaus. Liga diagnozuojama kai šunelis turi neįprastai didelę galvą.

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Čihuahua
Kilmės šalis: Meksika
Svoris: 0,5-3 kg.
Gyvenimo trukmė: 14-16 m.
Vados dydis: 1-4
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
Klubas:
narių: 589    prezidentas: ERA
Čihuahua veislės šunų mylėtojų klubas
reklama