Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Ilgaplaukis kolis

Ilgaplaukis kolisPatraukli ilgaplaukio kolio išvaizda lėmė jo populiarumą parodose

Veislės istorija 

Kolis buvo ilgą laiką nežinomas toliau už Škotijos ribų. Tačiau šiandien tai vieną populiariausių veislių pasaulyje. Pirmieji koliai buvo smulkesni. Kaukolė buvo platesnė, snukis trumpesnis. Koliai labai protingi šunys, jei buvo dresuojami kaip šunys sargai, aklųjų vedliai, gelbėtojai, net kino žvaigždės. Karalienė Viktorija laikė kolius, tai prisidėjo prie veislės populiarinimo. Patraukli kolio išvaizda lėmė jų populiarumą parodose ir tapimą puikiu šeimos draugu. 

Charakteristika 

Atsidavę, aktyvūs, ilgo kailio, kuriam reikia kasdienės priežiūros tam, kad atrodytų gražiai. Snukio galas bukas, juoda nosis. Ausys proporcingos galvos dydžiui. Akys vidutinio didžio, migdolo formos, dera su kailio spalva, išskyrus žydrų taškuotų šunų. Kūnas lankstus, raumeningas, krūtinė žema. Kailis ant kojų ir galvos trumpas ir prigludęs. Būna keturių spalvų: sabalo su balta, trispalvė, žydra taškuota ir balta.

Temperamentas 

Labai protingas šuo. Jautrūs, mielas, švelnus, atsidavęs, lengvai dresuojamas. Paprastai gerai sugyvena su kitais gyvūnais ir šunimis. Labai prisirišęs ir saugo tuos, kuriuos myli. Vienas kolis keliavo beveik 4000 km. tam, kad grįžtu pas savo šeimininkus, po to kai pasimetė. Šios veislės šunys ne kartą apdovanoti už savo žygdarbius. Puikus vaikų draugas, žaismingas. Labai energingi. Neagresyvūs.

Priežiūra 

Gali gyventi bute jei gauna pakankamą apkrovimą. Namuose ne tokie aktyvūs, kaip lauke. Jautrūs. Jiems reikia daug treniruočių, įskaitant ilgus pasivaikščiojimus. Būtina nuolat šukuoti, kad apsisaugot nuo iškritusių plaukų namuose, ant baldų, drabužių. Ypatingai šėrimosi laikotarpiu. Jei šunelio pavilnė labai tanki ir stora, šunelis nedalyvauja parodose, ją reikėtų išpešti, nesukeliant šuneliui skausmo. Maudyti esant reikalui. Šeriasi gausiai, dukart metuose.

Sveikata 

Pakankamai sveiki šunys. Gali turėti klubo problemų, akių ligų. Kolių nosies galiukas yra jautrus saulei.  

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Aviganiai
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Svoris: 22,7-34,1 kg.
Gyvenimo trukmė: 14-16 m.
Vados dydis: 6-10
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 314    prezidentas: kristele
Ilgaplaukių, trumpaplaukių, barzdotųjų kolių, borderkolių ir šelčių šeimininkų klubas
reklama