Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Keribliūterjeras

Keribliūterjeras
Veislės istorija

Keribliūterjeras kilęs iš Airijos, Kerio regiono, nuo kurio pavadinimo ir kilo veislės pavadinimas. Airijoje jis dar vadinamas mėlynuoju terjeru. Tokį pavadinimą gavo dėl savo kailio spalvos. Keribliūterjeras buvo naudojamas medžioklėse, saugojo namus, galvijus fermose, net policijos darbe. Kai kurie išmokdavo įvairių triukų.  

Charakteristika

Keribliūterjeras proporcingas, raumeningas, vidutinio dydžio, terjeriško charakterio šuo. Gimsta juodas, kailis kinta palaipsniui, sukakus 18-ai mėnesių kailio spalva turėtų būti melsvai pilko atspalvio, ar nuo sodriai pilkai melsvos iki šviesiai žydros spalvos. Galva, snukis, ausys, letenos ir uodega tamsesnės arba visai juodos. Kaukolė plokščia, akys mažos, tamsios. Ausys V formos, proporcingos. Nosis juoda. Uodega aukštai išaugusi, laikoma stačiai.

Temperamentas

Žaismingas ir gyvybingas. Budrus, sargus, tačiau nepuls be priežasties. Moka pralinksminti ir prajuokinti. Atsidavęs, mėgsta būti su žmonėmis, yra puikus draugas. Paprastai gerai sutaria su kitais gyvūnais, jei to buvo mokomas nuo mažens. Be reikalo neloja. Šie šunys turi puikią atmintį.

Priežiūra

Neturi pavilnės, todėl nesišeria. Tai vieni iš nedaugelio terjerų, kurie yra kerpami. Gerai prižiūrimas neturi kvapo, net kai kailis šlapias. Tinka ir miesto, ir užmiesčio gyvenimui. Lengvai dresuojami. Tinka alergiškiems žmonėms. 

Sveikata

Tai ilgaamžiai ir sveiki šunys. Būdingi įvairūs augliai.
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Didieji ir vidutinio dydžio terjerai
Kilmės šalis: Airija
Svoris: 14-18,1 kg.
Gyvenimo trukmė: 12-15 m.
Vados dydis: 4-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
reklama