Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Kernterjeras

Kernterjeras
Veislės istorija

Kernterjeras atkeliavo iš Škotijos šiaurės ir šiaurės vakarų aukštumų bei Vakarų Salų. Uolėtose pakrantėse (ang. Cairns – akmenų krūvos) jie vikriai gaudė lapes, barsukus, ūdras. Kernterjerus laikė ir didelių dvarų savininkai, ir ūkininkai.

Iki 1924 m. kernterjerai buvo laikomi Skajaus terjerų atmaina, ir juos leista kryžminti su Vakarų Škotijos baltaisiais terjerais. 1924 m. lapkričio 24 d. Britų šunininkystės klubas priėmė sprendimą, kad nuo 1925 m. sausio 1 d. šios dvi veislės yra skirtingos ir negali būti kryžminamos.

Charakteristika

Kernterjeras yra nuostabus mažas šuo. Tai šuo, kupinas entuziazmo, užsispyrimo ir drąsos, netgi turintis intelektą. Jo charakteris apskritai yra vienas iš patikimumo ir stabilumo pavyzdžių. Kernterjeras yra žavus, kompaktiško didžio, aktyvus, visada pasiruošęs ką nors nuveikti. Kernterjeras yra labai pastovaus charakterio ir greitai prisitaiko prie savo šeimininkų gyvenimo būdo, nesvarbu, kur gyventų – dideliame užmiesčio name ar mažame miesto bute. Tai visapusiškas šuo, didelis žmonių draugas. Mėgsta žaisti su vaikais – nepyksta žaidžiant užgautas ir supranta humorą. Paprastai sugyvena su kitais šunimis, nors kai kurie tuoj pat šoka ginti savo teisių. Pajutęs pavojų, puola.

Maži šuniukai mėgsta traukti virvę. Šuniukų išdaigos žavios ir juokingos. Elgtis su šiuo šuniu reikia griežtai, nuosekliai, bet meiliai.

Temperamentas

Tai sumanus, drąsus, žvalus, žaismingas, ištvermingas, meilus, sargus, ištikimas terjeras. Kernterjeras yra nuotykius mėgstatis šuo su dar neprarastais medžioklės instinktais. Mėgsta palaidas lakstyti po mišką ar lauką.

Priežiūra

Kernterjeras nesišeria, jo kailio nereikia dažnai plauti. Kernterjero kailį reikia šukuoti šepečiu ar šukomis. Jo seną (negyvą) plauką reikia išpešioti, kartu su seno plauko šaknimi yra pašalinamas purvas, riebalai. Kojų plaukus galima sutvarkyti apkerpant žirklėmis, o kitų kūno dalių kailio jokiais būdais negalima kirpti. Jei kernterjeras dalyvauja šunų parodose, jo kailį reikia išpešioti maždaug kas 6–8 savaites, jeigu nedalyvauja – užtenka du kartus per metus. Tai gali padaryti kailio dailinimo specialistas, bet pravartu mokėti ir pačiam šeimininkui.

Sveikata

Kaip ir dauguma terjerų, taip ir kernterjerai yra labai sveiki šunys, atsparūs ligoms. Žinoma, kernterjerai nėra visiškai saugūs nuo ligų. Pasitaiko, kad jie suserga ar gali paveldėti tokias ligas kaip: kepenų (kepenų encefalopatija, portosisteminis šuntas), alergija ar kt.
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Mažieji terjerai
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Svoris: 6-7,5 kg
Gyvenimo trukmė: 12-15 m
Vados dydis: 4-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
reklama