Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

LevretėVeislyno Eolo-arfa levretė

Veislės istorija

Tai labai sena veislė. Į levretes panašūs šunys buvo aptinkami Egipte prieš 6000 metų. Vėliau šuneliai pasiekė Romą. Maža levretė buvo rasta lavoje Pompėjoje. Veislė išpopuliarėjo Europoje, šunelius tapė daugybė dailininkų. Levretės buvo mėgstamos daugelio pasaulio didingųjų. 

Charakteristika

Levretės elegantiškos, miniatiūrinės, puikiai sudėtos. Galva ilga, siaura. Nosis tamsi, lūpos ir ausys siauros. Kaklo ilgis lygus galvos ilgiui. Akys didelės, išraiškingos, tamsios. Uodega tiesi, galiukas lengvai užriestas, apaugusi trumpais plaukais. Kailis trumpas, prigludęs, lengvai prižiūrimas. 

Temperamentas

Levretės inteligentiškos. Labai prisiriša prie savo šeimininkų, todėl gali neprisileisti nepažįstamųjų. Žaismingos, lengvai dresuojamos. Jautrios. Tinka auginti šeimose su paaugusiais vaikais. Sutaria su katėmis ir kitais šunimis, jei jie nėra labai dideli. Nepriklausomos ir taikios. Nereikalauja daug priežiūros. Nepaprastai greitos ir aktyvios. Rekomenduojama auginti ne vieną, o kelias levretes.

Priežiūra

Tinka gyventi bute. Pakankamai aktyvios namuose. Labai jautrios temperatūros pokyčiams, todėl šaltuoju metų laiku derėtų jas aprengti. Būdamos itin aktyvios, mėgsta ilgus kasdieninius pasivaikščiojimus. Patinka laisvai lakstyti ir žaisti. Gaili kartu bėgioti trumpas distancijas, tačiau   labiau mėgsta kartu pasivaikščioti. Tai viena iš mažiausiai priežiūros reikalaujančių veislių. Maudykite tik esant būtinybei. Po maudynių įsitikinkite, kad šunelis gerai išdžiovintas, tam kad neperšaltu. Reguliariai valykite dantis, pakirpkite nagus. Šeriasi nedaug, arba nesišeria visai.

Sveikata

Kadangi levretė mažas ir judrus šunelis reikia prižiūrėti, kad šuo aukštai neliptų ir iš aukštai nešokinėtų, kad ant grindų nebūtų laidų, kurie yra ne mažiau pavojingi, nei šokinėjimas.
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Trumpaplaukiai kurtai
Kilmės šalis: Italija
Svoris: 3-5 kg.
Gyvenimo trukmė: 14-16 m.
Vados dydis: 3-5
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
reklama