Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Prancūzų buldogas

Prancūzų buldogasPrancūzų buldogai labai smalsūs

Veislės istorija

Prancūzų buldogai buvo pradėti veisti Anglijoje kaip miniatiūrinė Anglų buldogų versija. 1860-aisiais prancūzų šunų veisėjai atsivežė keletą šių mažų buldogų iš Didžiosios Britanijos ir sukergė su prancūzų terjerais. Šuniukai buvo pavadinti prancūzų buldogais. Kai ši veislė pagaliau buvo atvežta atgal į Angliją, į parodą, anglai sukėlė didelį triukšmą, dėl to, kad veislė pavadinta prancūzų buldogais, todėl, kad buldogai kilę iš Anglijos ir todėl, kad buldogai buvo tradicinis anglų kultūros simbolis.

Charakteristika

Tai tvirtas mažas buldogas su šikšnosparnio tipo apvalėjančiomis ausimis, plokščiu, dideliu snukiu ir nepaprastai trumpa nosimi. Didelė ir kvadratiška galva nėra tokia masyvi kaip anglų buldogo. Kakta apvalėjanti. Trumpas, minkštas, lengvai prižiūrimas kailis gali būti: rudmargis, gelsvai rudas, baltas, rudmargis su balta ir bet kokia kita spalva. Vidutinio dydžio, apvalios akys būna tamsios spalvos. Uodega tiesi arba susisukusi. 

Temperamentas

Šuo draugiškas, lengvai prižiūrimas, puikus kompanionas. Labai žaismingas ir meilus. Mielas ir linksmas, labai komiškos prigimties ir mėgsta kvailioti. Smalsus. Gerai sutaria su nepažįstamaisiais ir kitais gyvūnais. Labai prisiriša prie vieno žmogaus. Mėgsta žaisti su kitais šunimis. Jiems būtina draugija ir negalėtų gyventi be jos. Jų negalima ignoruoti. Galima dresuoti jei šeimininkas kantrus. Tvarkingi. Tinkami auginti šeimose auginančiose jau paaugusius vaikus.

Priežiūra

Reikalauja nedaug priežiūros. Reguliariai pašukuoti. Šeriasi vidutiniškai. Pakirpti nagus. Tinka gyventi bute. Yra jautrūs temperatūros pokyčiams. Reikalingi kasdieniniai pasivaikščiojimai. Jie mėgsta bėgioti, žaisti ir galėtų tą daryti valandų valandas jei jūs jam leistumėte. Vieni yra energingesni nei kiti. 

Sveikata

Linkę į akių ir kvėpavimo ligas. Esant viršsvoriui gali sutrikti kvėpavimas, dėl sumažėjusio judrumo. Gali šnopuoti, knarkti. Sakoma jog prancūzų buldogai negali plaukti dėl savo kūno sudėjimo, todėl būkit labai atsargūs netoli vandens telkinių, nors kai kurie šių šunelių augintojai teigia, kad jų augintiniai moka plaukti. Patelėms gali prireikti cezario pjūvio gimdymo metu, dėl didelių šunyčių galvų, kas apsunkina gimdymą. 

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Mažieji molosinio tipo šunys
Kilmės šalis: Prancūzija
Svoris: 8-14 kg.
Gyvenimo trukmė: 10-14 m.
Vados dydis: 2-5
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 727    prezidentas: Rodnega
Prancūzų, Amerikiečių ir Anglų buldogų veislės šunų mylėtojų klubas
reklama