Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Rodezijos Ridžbekas

Rodezijos RidžbekasVoila Soleil (Zimba)

Istorija:

Rodezijos Ridžbekas buvo išveistas kryžminant Pietų Afrikos genčių šunis. Khoikhoi šuo Rodezijos Ridžbekui suteikė skiriąmąjį bruožą, pašiauštą keteros kailį. Būtent dėl šio bruožo Rodezijos Ridžbekas mūsų laikais yra toks ypatingas. Rodezijos Ridžbekai atliko daug funkcijų. Šis įspūdingas ir sargus skalikas dalyvavo medžioklėse, globojo vaikus, atliko sargo vaidmenį. Pietų Afrikos medžiotojai aptiko, jog Rodezijos Ridžbekų gaujos puikiai gebėjo medžioti netgi liūtus. To pasekoje šiuos šunis imta vadinti Afrikos liūtų skalikais. Rodezijos Ridžbekai puikiai prisitaikę prie šiurkštaus Afrikos klimato. Jis gali iškėsti labai aukštas temperatūras ir drėgną nakties šaltį.

Charakteristika:

Rodezijos Ridžbekas yra didelis, išvaizdus, raumeningas skalikas. Jo vardas apibūdina jo unikaliausią savybę - aiškiai išreikštą, simetrišką keterą, besitesiančią per visą šuns nugarą, suforormuotą iš priešinga kryptimi nei visas kailis augančių plaukų. Kailis - trumpas, glotnus, spalvos perauga nuo šviesios kviečių iki tamsios kviečių spalvos. Galva - ilga, kaukoli plokščia ir plati su labai galingais nasrais ir žandikauliu. Ridžbekai turi puikiai išsivysčiusius dantis. Akių spalva turi būti tokia pati, kaip ir kailio spalva. Ruda nosis neturi visiškai nieko bendro su kailio atspalviu, tai priklauso tik nuo genetikos. Priekinės kojos labai tiesios ir tvirtos, stambių kaulų. Stipriai nusmailėjanti uodega yra gana ilga ir šiektiek išlenkta į viršų.

Temperamentas:

Būdamas nuožmus medžiotojas, Rodezijos Ridžbekas yra laukinis medžioklėje, tačiau namuose tampa ramiu ir švelniu šunimi. Šie šunys draugiški, tačiau nevisi sutaria su mažais vaikais, kadangi šie šunys nemėgsta kai su jais žaidžiama šiurkščiai. Rodezijos Ridžbekai yra protingi, ištikimi šeimai, drąsūs, budrūs, užsidarę nepažįstamiesiems ir begalo ištvermingi šunys. Ši veislė reikalauja kruopščios dresūros, socializacijos su žmonėmis ir kitais šunimis. Rodezijos Ridžbekai - protingi ir greit besimokantys, tačiau labai stiprūs ir šiek tiek užsispyrę. Treniruotės turėtų būti švelnios ir pradėtos ankstyvame amžiuje. Patinai gana konkuruojantys su kitais.

Priežiūra:

Trumpą, lygų kailį lengva prižiūrėti. Maudyti tik esant būtinybei. Ši veislė šeriasi vidutiniškai. Rodezijos Ridžbekas bute gyventi gali tuo atveju, jei gauna pakankamai krūvio. Patalpoje nebūna labai aktyvūs, tačiau didelėse erdvėse, lauke, visiškai priešingai. Šis šuo reikalauja kasdieninių ilgų ir aktyvių pasivaikščiojimų. Jei šuo negauna pakankamo krūvio gali tapti nervingas, triukšmingas, dėlto gali išsivystyti elgesio problemos.

Sveikata:

Rodezijos Ridžbekai į klubo displaziją nėra linkę, kaip kai kurios veislės. Pažiūrėjus daugumos RR Hip-dysplasia statistiką, maždaug 90% šunų turi HD A arba B.

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Skalikai
Kilmės šalis: Zimbabvė
Svoris: 30-39
Gyvenimo trukmė: 10-12
Vados dydis: 7-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
reklama