Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

RotveilerisRotveileriai rimti ir pasitikintys

Veislės istorija

Kilę iš italų mastifų. Viduramžiuose ganė bandas gyvulių, mūšiuose gindavo savo šeimininkus, dėl savo tvirto ir sargaus būdo šeimininkai patikėdavo visus savo turtus ir parišdavo jiems po kaklu. Buvo auginami Vokietijoje, Rotveilo mieste. Išpopuliarėjo dvidešimto amžiaus pradžioje.  

Charakteristika

Masyvaus, tvirto kūno, raumeningas, atletiškas. Galva plati, kakta aptaki, sausa. Akys vidutinio dydžio, tamsios rudos spalvos, išraiškingos, migdolo formos. Nosis plati, juoda. Lūpos juodos, gerklė tamsi. Uodega amputuota. Ausys vidutinio dydžio, nulinkusios. Kailis vidutinio ilgio, tankus ir storas, juodas su įrudžiu. Paprastai turi dideles vadas, atsiveda apie dvylika šunelių. 

Temperamentas

Rotveileris ramus, lengvai dresuojamas, smalsus, prisirišęs prie savo šeimininkų. Tvirto charakterio. Gina savo šeimininką. Rimtas ir pasitikintis. Būtina tinkamai dresuoti ir auklėti nes priešingu atveju šuo gali tapti piktas ir agresyvus. Jiems reikalingi šeimininkai, kurie gali suvaldyti tokį tvirtą šunį. Inteligentiški ir tą įrodė puikiai atlikdami savo darbą policijoje, pasienyje ir kitur. Reikalauja daug dėmesio ir bendravimo. Gali būti agresyvūs su kitais šunimis, tačiau tapti puikiu žaidimų draugu vaikams. Galima auginti su katėmis ar kitais gyvūnais, jei auga drauge nuo pat mažens. Šeimos draugus ir artimuosius rotveileriai sutinka draugiškai, tačiau su svetimais atsargūs. 

Priežiūra

Gali gyventi namuose jei pakankamai treniruojami ir turi galimybę būti lauke. Trumpas, prigludęs kailis yra lengvai prižiūrimas. Reguliariai šukuokite, maudykite tik esant būtinybei. Šeriasi vidutiniškai.  

Sveikata

Gali knarkti. Linkę persivalgyti. Dažnai šios rūšies veislės šunim pasitaiko klubo displazija. 

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Molosų veislės
Kilmės šalis: Vokietija
Svoris: 42-50 kg.
Gyvenimo trukmė: 10-12 m.
Vados dydis: 4-12
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 29    prezidentas: Nike
Rotveilerių veislės šunų mylėtojų klubas
reklama