Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Rusų toiterjeras

Rusų toiterjerasRusų toiterjerą būtinai pamilsite

Veislės istorija

Prasidėjus XX a. toiterjerai buvo vieni populiariausių šunų Rusijoje. Tačiau 1920-1950 metų periodu į šali buvo įvežama vis mažiau šuniukų, tai įtakojo, ženklų šuniukų skaičius sumažėjimą. Tik įpusėjus penktam dešimtmečiui rusų šunų veisėjai pradėjo vėl veisti toiterjerus. Praktiškai visi šuniukai, kurie buvo naudojami veisimui, nebuvo kilmingo kraujo. Vėliau buvo išveistas ilgaplaukis toiterjeras. Todėl dabar yra du toiterjerų tipai: trumpaplaukis ir ilgaplaukis.

Charakteristika

Tai vieni mažiausių šunelių. Trumpaplaukiai toiterjerai atrodo kaip mažos stirnaitės. Turi grakščias kojas, tvirta kūną, ploną kaklą, ir mažą galvą su mažu snukučių, dideles protingas akis, dideles stačias ausis. Lūpos plonos, gerai prigludusios ir tamsios arba atitinkančios kailio spalvą. Dantys smulkūs ir balti. Pasižymi puikia uosle, klausa. Kartais šiek tiek dreba, tačiau to nereikėtų išsigąsti nes tai yra būdinga mažų veislių šuniukams dėl jautrios nervų sistemos.

Temperamentas

Atsidavę, mylintis, puikus kompanionai. Būtinai jį pamilsite ir greitai norėsite dar vieno šuniuko. Judrūs, stiprūs, drąsūs. Mažas elegantiškas šunelis, ilgomis kojomis. Aktyvus, labai gyvybingas. Labai mėgsta keliauti su savo šeimininku visur, o dėl savo dydžio puikiai tinka kelionėm. 

Priežiūra

Tinka gyventi bute. Jiems reikalingas kasdieninis pasivaikščiojimas lauke, nes tai aktyvūs šunys. Kailį reikia pašukuoti, ilgaplaukiams šukavimas būtinas kasdien. Šeriasi vidutiniškai. Maudyti kartą per mėnesį saugant, kad vandens nepatektų į ausis. Reguliariai valykit ausis ir patrumpinkit nagus. 

Sveikata

Neleiskite jam šokti iš aukštai, nes gali susižeisti. Genetiškai linkę sirgti akių ir odos ligomis.

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Kontinentiniai dekoratyviniai spanieliai
Kilmės šalis: Rusija
Svoris: 1-3 kg.
Gyvenimo trukmė: 13-15 m.
Vados dydis: 2-3
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 1080    prezidentas: ERA
Rusų toiterjerų, Anglų toiterjerų mylėtojų klubas
reklama