Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Sibiro haskis

Sibiro haskisSibiro haskiai pasižymi puikia sveikata

Veislės istorija

Kilę iš Sibiro, haskiai buvo atvežti į Aliaską 1909-ais metais. Buvo skirti traukti rogėms, ganyti ir atlikti sargo funkcijas. Puikiai prisitaikydavo prie atšiaurių Sibiro sąlygų ir ištvermingai dirbo. Jie buvo atvežti į Šiaurės Ameriką brangiakailių žvėrelių medžiotojų dėl dalyvavimo arktiniuose reisuose, kuriems jie tiko nes yra labai greiti. Šiandien haskiai labiau kompanionai ir šeimos draugai, tačiau ir dabar jie naudojami traukti roges, lenktyniauti.

Charakteristika

Haskiai stiprūs, darbiniai šunys. Būna kelių spalvų, nuo juodos iki baltos. Snukutis ir papilvė paprastai būna balti. Akys migdolo formos, gali būti mėlynos, rudos, gintaro spalvos galimos, arba bet kurios iš jų kombinacijos. Viena akis gali būti mėlyna, o kita ruda ir pan. Vidutinio dydžio, ovalios letenos. Ausys vidutinio dydžio, trikampės formos. Pavilnė stora, švelni ir tanki, kailis minkštas, vidutinio ilgio. Gali išgyventi esant net -50 ar -60 laipsnių šalčio. 

Temperamentas

Inteligentiški ir žaismingi, išdykę. Šie linksmi šunys labai myli savo šeimininkus. Širdyje mažas šunytis, protingi, mylintis, lengvai auklėjami, energingi. Gerai sutaria su vaikais ir draugiški su nepažįstamais. Nelabai sargūs, nes beveik neloja ir visus myli. Juos nesunku dresuoti, tačiau leisis tik tada jei matys tikslą. Nemėgsta būti palikti vieni, jiems greitai gali tapti nuobodu. Gerai sutaria su kitais augintiniais jeigu kartu auga nuo pat mažumės. 

Priežiūra 

Nerekomenduojama jų auginti bute, nebent tada, kai jie gerai treniruojami ir gali palakstyti, pabūti lauke. Mėgsta vėsų klimatą. Kailis nereikalauja didelės priežiūros, išskyrus sezoninio šėrimosi metu, tada juos reikėtų šukuoti metalinėmis šukomis. 

Sveikata

Haskiai pasižymi puikia sveikata. Tačiau jiems būdingos akių, odos ligos.

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Šiaurės kinkomi šunys
Kilmės šalis: JAV
Svoris: 15,9-27,27 kg.
Gyvenimo trukmė: 12-15 m.
Vados dydis: 6-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 1605    prezidentas: Ave
Sibiro haskių veislės šunų mylėtojų klubas
reklama