Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Šiurkščiaplaukis foksterjeras

Šiurkščiaplaukis foksterjerasŠiurkščiaplaukiai foksterjerai prisitaiko prie įvairių pokyčių

Veislės istorija

18 a. Anglijoje buvo laikomi medžioti lapes. Jų darbas buvo ištraukti lapę iš jos urvo. Taip pat gaudydavo žiurkes. Šiandien jie mėgstami ir dėl savo medžioklinių sugebėjimų ir dėl to jog yra puikūs kompanionai. 

Charakteristika

Kailis garbanotas, juodas, rudas ir baltas. Po kailiu švelni, trumpa pavilnė. Siauras, ilgas snukutis. Ausys V formos, nulinkusios. Uodega vienu ketvirtadaliu amputuota, laikoma aukštyn. Gerai sudėtas, elegantiškas, stiprus šuo. Akys vidutiniškai mažos, tamsios, ovalios, gilios ir labai gyvybingos. Kaklas storas, lygus, gana ilgas ir raumeningas. 

Temperamentas

Energingas, mėgsta žaisti su vaikais, bet gali kąsti, todėl reikėtų prižiūrėti. Pavydūs, tačiau linksmi ir atsidavę. Drąsūs. Prisitaikantys prie įvairių pokyčių. Puikiai mokosi įvairių triukų. Mėgsta būti su savo šeimininkais, gauti dėmesį. Viena agresyviausių terjerų veislių. Linkę peštis su kitais šunimis, net ir didesniais už juo pačius. Mėgsta loti, yra labai sargūs, tačiau keldamas triukšmą gali trukdyti kaimynams. 

Priežiūra

Gali gyventi bute, tačiau derėtų tinkamai treniruoti ir apkrauti. Labai aktyvūs namuose. Reikalingas kasdienis pasivaikščiojimas. Jei įmanoma leiskit laisvai pabėgioti saugioje aplinkoje. Saugokit nuo kitų smulkių gyvūnų. Reguliariai šukuokit, maudykit tik esant reikalui. Šeriasi labai mažai arba nesišeria visai. Tinka alergiškiems žmonėms. 

Sveikata 

Linkę sirgti epilepsija. Pasitaiko kurtumas. Taip pat odos problemos. 
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Didieji ir vidutinio dydžio terjerai
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Svoris: 7-8 kg.
Gyvenimo trukmė: 15-17 m.
Vados dydis: 3-6
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
reklama