Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

TaksasTaksai džiaugiasi paimti ant rankų

Veislės istorija

Yra nuomonė jog taksai atsirado Senovės Egipte, tačiau iš tiesų taksas buvo išveistas Vokietijoje prieš daug šimtų metų, medžioti ir susekti barsukus, lapes, kiškius. Turi "terjeriško" charakterio. Pirmieji taksai buvo didesni nei tie, kuriuos turime šiandien. Veislė pirmą kartą buvo pristatyta Vokietijoje tarp 1879 ir 1885 metų. 

Charakteristika

Taksai būna trijų rūšių: trumpaplaukiai, šiurkščiaplaukiai ir ilgaplaukiai, kurie yra trijų skirtingų dydžių: standartiniai, triušiniai ir nykštukiniai. Taksai ilgo kūno, stiprūs, raumeningi su trumpomis kojomis. Išdidūs ir inteligentiški. Galva pailga, nedidelė, nežymiai išgaubta kaukolė. Akys vidutinio dydžio, labai tamsios, migdolo formos, protingos, snukutis truputį kumpokas, žandikaulis stiprus. Ausys nukarusios, vidutinio ilgio, apvalios. Trumpaplaukių taksų kailis blizgus, glotnus. Galimi įvairūs spalviniai variantai. 

Temperamentas

Gyvybingi ir meilūs, išdidūs ir drąsūs, veržlūs. Smalsūs ir išdykę. Jie yra labai protingi ir gali būti linkę auklėti šeimininką, nei atvirkščiai. Ištikimi savo šeimininkui, mėgsta drauge keliauti. Geriausia auginti šeimoje, kurioje vaikai jau paaugę. Mėgsta loti (jų lojimas labai garsus palyginti su mažu jų dydžiu). Patinka rausti. Pakankamai gerai sutaria su kitais augintiniais, tačiau gali būti labai pavydūs, irzlūs, užsispyrę ir linkę kandžiotis. Džiaugiasi paimti ant rankų. Būtina neperšerti, nes taksai labai greitai nutunka jei gauna per daug maisto.

Priežiūra

Tinkami gyventi namie. Pakankamai aktyvūs namuose, tačiau reikalingas kasdienis pasivaikščiojimas. Patinka pažaisti parke ar kitose saugiose atvirose vietose. Ilgaplaukiams reikalingas kasdienis šukavimas, šiurkščiaplaukiams - būtinas reguliarus trimingas (dengiamųjų plaukų bei pavilnės pešiojimas), o trumpaplaukiam - reguliarus pašukavimas. Šeriasi vidutiniškai.

Sveikata

Linkę į stuburo problemas, galimos širdies ligos, šlapimo takų ligos, cukraligė. Taksai turi polinkį nutukti ir tapti tingūs.  

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Taksai
Kilmės šalis: Vokietija
Svoris: 5-9 kg.
Gyvenimo trukmė: 12-15 m.
Vados dydis: 3-4
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 140    prezidentas: brendonas
Taksų veislės šunų mylėtojų klubas
reklama