Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Trumpaplaukis vengrų vižlas

Trumpaplaukis vengrų vižlasVižlos energingi ir atletiškos

Veislės istorija

Vižlas - vengrų medžioklinis šuo išvestas iš kelių antikinių šunų veislių. Po antrojo pasaulinio karo veislė buvo beveik išnykusi. Kai po šio karo rusai užvaldė Vengriją vengrai būgštavo jog vižlai gali būti išžudyti rusų, nes šie šunys buvo aristokratijos simbolis. Tačiau vengrai išsaugojo kelis šunis ir vėl pradėjo veisti vižlas. Kai kurie vežė vižlas į Austrija ir kitas šalis, net į Ameriką. 

Charakteristika

Glotnus, raumeningas, vidutinio dydžio medžioklinis šuo, gražiu aukso ir rūdių spalvos, trumpu kaliu. Galva plona, raumeninga, snukutis tokioa pat ilgio kaip kaukolė arba kiek trumpesnis. Apvalėjančios ausys yra nulinkusios ir pakankamai ilgos. Kaklas raumeningas, stiprus ir lygus. Uodega vienu trečdaliu pakirpta. Akių spalva dera prie kailio spalvos, o nosis ruda. Kailis trumpas, prigludęs prie kūno. 

Temperamentas

Atsidavę, inteligentiški, protingi, lengvai dresuojami. Tačiau reikalauja kantrumo. Patikimi su vaikais. Energingi, atletiški. Būtina dresuoti nuo mažumės, nes kitokiu atveju vėliau gali būti sunku sukontroliuoti jūsų augintinį. Vižlos netinka visiems, jeigu jūs galvojate apie trumpus pasivaikščiojimus ir norite ramaus šuns, vižlas jums netinka. Atitinkamai treniruojant jie gali tapti labai stiprūs. Tai sargūs šunys. Gali gyventi kartu su kate jei auginami kartu nuo mažens, bet nereikėtų palikti su smulkesniais gyvūnais, tokiais kaip žiurkėnais, jūrų kiaulytėmis ir kt.

Priežiūra 

Tai labai energingas šuo, kuri reikia kasdien vestis ilgiems pasivaikščiojimams, bėgiojimams. Trumpas, glotnus kailis lengvai prižiūrimas. Reguliariai šukuokit, kartas nuo karto išmaudykit. Pakirpkit nagus. Šeriasi vidutiniškai.

Sveikata

Linkę sirgti klubo displazija.


Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Europiniai paukštšuniai
Kilmės šalis: Vengrija
Svoris: 20-30 kg.
Gyvenimo trukmė: 12-15 m.
Vados dydis: 6-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
reklama