Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Vokiečių aviganis

Vokiečių aviganisVokiečių aviganiai - puikūs šeimos draugai

Veislės istorija

 

Vokiečių aviganiai buvo išveisti kryžminant ilgaplaukius, trumpaplaukius ir šiurkščiaplaukius aviganius. Pirmasis vokiečių aviganis buvo užregistruotas 1899 metais. Iki 1915-ų metų buvo pripažįstami ilgaplaukiai ir šiurkščiaplaukiai aviganiai. Šiandien, daugumos šalių parodose gali dalyvauti tik trumpaplaukiai.

 

Charakteristika


Tai mielas, gerai sudėtas ir labai stiprus šuo. Leistinos dauguma kailio spalvų, tačiau pirmenybė teikiama stiprioms, sodrioms spalvoms. Balta spalva nepripažįstama, balti aviganiai priskiriami baltųjų Amerikos aviganių veislei. Nosis juoda. Kūnas tvirtas, raumeningas, su lengva, bet solidžia kaulų struktūra. Galva daili, stipri, proporcinga kūnui. Kakta tik vidutiniškai išriesta. Tvirtas žirklinis sąkandis. Ausys plačios, stačios, smailios. Akys migdolo formos, tamsios, gyvos. Uodega, siekia bent jau kulkšnies sąnarį, nusvirusi žemyn kai šuo ramybės būsenoje. Letena trumpa, kompaktiška ir labai tvirta.

 

Temperamentas

Dažniausiai naudojami kaip darbiniai šunys, jie yra bebaimiai, smarkūs, energingi ir budrūs. Klusnūs ir lengvai dresuojami. Pasižymi savo didžiule drąsa ir lojalumu. Ramūs, pasitikintys savimi, bet ne priešiški. Rimti ir inteligentiški. Gali labai daug ko išmokti. Mėgsta būti su savo šeimininkais, bet labai atsargūs su nepažįstamaisiais. Jiems reikalingi žmonės, todėl nederėtų ilgam izoliuoti. Loja tik tada kai tai būtina. Turi labai stiprų savisaugos instinktą. Gerai dresuoti ir išauklėti puikiai sutaria su kitais gyvūnais ir vaikais šeimoje. Būtina dresuoti nuo pat mažumės. Svarbu įsigyti iš patikimo veisėjo.


Vokiečių aviganiams reikia gyvenimo tikslo, kad jaustųsi visiškai laimingi, jie turi jaustis naudingi. Dėl savo polinkio greitai mokytis, jie buvo ir dabar yra plačiai naudojami avims ganyti, policijoje, kaip vedliai akliesiems, sargai ir kitur. Turi puikią uoslę ir gali ieškoti narkotinių medžiagų, minų. Taip pat tai puikūs šeimos draugai.


Priežiūra


Jie gali gyventi namuose, jei gaus pakankamai užsiėmimų. Namuose nelabai aktyvūs, būtinas kiemas lakstyti. Gausiai šeriasi sezonams keičiantis, kasdienis šūkavimas padėtų išvengti plaukų problemos namuose. Maudyti patartina kuo rečiau, tik kartą ar du per metus, saugant odą.

 

Sveikata


Būdingos sąnarių, širdies, akių, virškinamojo trakto, prostatos ligos. Jautrūs enterito virusui.

 

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Aviganiai
Kilmės šalis: Vokietija
Svoris: 22-40 kg.
Gyvenimo trukmė: 13-15 m.
Vados dydis: 7-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 1317    prezidentas: Basyte
Vokiečių aviganių veislės šunų gerbėjų klubas
reklama