Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Kaip rasti laiko šuns dresūrai

Kaip rasti laiko šuns dresūrai


silverplane, 2015-07-31 18:20:46

Jeigu šuniui paskatinimas - leidimas lipti ant sofos - leiskite jam užlipti tik tuomet, kai elgiasi tinkamai.

„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis?

Ar turite laiko išsivalyti dantis? O ryte išgerti arbatos puodelį? Žiūrėti televizijos reklamas? Eiti miegoti 5 minutėmis vėliau, nei suplanuota? Vadinasi, turite laiko ir šuns dresūrai.

Štai keletas idėjų, kada galima skirti dėmesio šuns mokymui:

1. Kol šildotės maistą
2. Kol verda vanduo arbatinyje
3. Kol arbata ar kava vėsta
4. Kol televizorius rodo reklamą
5. Belaukiant, kol kompiuteris instaliuos programą
6. Kai einate iš pašto dėžutės pasiimti laiškų
7. Žaidžiant su šuniu (pvz.: šuo turi atlikti komandas, už tai gauna žaidimą kamuoliuku)
8. Prieš ruošiantis šunį vesti į lauką (stenkitės neparodyti šuniui, kad tuoj eisite lauk. Paskatinkite šunį už kiekvieną gerai atliktą komandą ir, kai jau jausite, kad laikas, už paskutinę komandą apdovanokite ėjimu į lauką. Tai veiks geriau, nei sauja skanėstų)
9. Taip pat galima panašiai elgtis ir su važiavimu automobiliu. Leidimas lipti į saloną daugumai šunų yra didelis paskatinimas.
10. Kai leidžiate šuniui eiti į lauką ar pareiti vidun (jeigu tiek ėjimas lauk, tiek parėjimas namo kelia džiaugsmą. Jeigu parėjimas namo džiaugsmo nekelia, pripratinkite šunį, kad grįžęs po pasivaikščiojimo jis gaus skanėstų ar žaislą)
11. Kaskart, kai norite šuniui duoti dubenėlį su maistu ar skanėstą
12. Kai norite, kad šuo užšoktų ant lovos, atsigultų šalia

ir t.t.

Kuo dažniau ir įvairesnėmis sąlygomis (paros metas, vieta, dirgikliai ir pan.) mokinsite šunį atlikti komandas, tuo geriau jis jas vykdys. Dresūros pamokai nereikia skirti valandos ar dviejų – tiek laiko skiriama tuomet, kai vyksta pamoka pas dresuotoją (būtų nelabai tikslinga atvykti 5-ioms minutėms).

(blog'o reitingas +8)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama