Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Savaitė šuns koncentravimuisi

Savaitė šuns koncentravimuisi


silverplane, 2015-07-31 20:08:34

Paskatinkite šuns koncentravimąsi į jus

Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau.

Dauguma tokių problemų kyla dėl to, jog šuo negeba koncentruotis į šeimininką. Žemiau rasite planą, kaip tai išspręsti (ar bent jau pagerinti situaciją) per keletą dienų.

PIRMOJI DIENA

Išsirinkite žodį (arba naudokite klikerį), kuris reikš, kad šuo elgiasi teisingai. Skambus „taip“ arba „yes“ yra geras pasirinkimas. Po šio žodžio seks paskatinimas paglostymu ar maistu.

Kad šuo suprastų ryšį tarp šio žodžio ir paskatinimo, duokite šuniui skanėstą kiekvieną kartą, kai tik pasakote „taip“. Pradėkite ramioje aplinkoje, geriausia – namuose.

Stebėkite šunį. Kai tik jis pasižiūri į jus, sakykite „taip“ ir duokite skanėstą. Nesufleruokite šuniui – jokios papildomos pagalbos čia nereikia. Šuo turi pats, savo noru, be jūsų įsikišimo tiesiog pasižiūrėti į jus ir už tai sulaukti paskatinimo ir tuomet išgirsti „taip“ ir gauti skanėstą. Visą dieną fiksuokite tokius šuns žvilgtelėjimus.

Kadangi skatinamas elgesys dažnėja, šuo turėtų suprasti, kad žvilgsnis=paskatinimas. Jeigu manote, kad šuo tai jau suprato ir vis dažniau žiūri į jus, pats laikas pažaisti su šunimi.

Į šoną ištiestoje rankoje laikykite keletą skanėstų. Nieko nesakykite ir nerodykite šuniui, tiesiog laukite, kol jis pažiūrės jums į akis. Jeigu jis bando pasiimti skanėstus iš rankos, neduokite. Paskatinkite žvilgtelėjimą į akis ir tik tuomet duokite skanėstą.

Jeigu stengėtės, per dieną turėjote apie šimtą kartų užfiksuoti šuns žvilgtelėjimą į jus.

ANTROJI DIENA

Mokinsime šunį reaguoti į vardą. Jeigu pakankamai gerai skaitote šuns kūno kalbą ir galite nuspėti, kada šuo atsisuks į jus, prieš jam tai padarant, pasakykite jo vardą ir paskatinkite už atsisukimą. Deja, ne visi šunys supranta savo vardo prasmę, todėl reikia išmokyti, kad vardas = galimybė būti paskatintam.

Ištarkite šuns vardą ir, jei šuo atsisuko, paskatinkite. Jeigu pašauktas šuo neatsisuka, grįžkite prie pirmosios dienos pratimų.

Tikslas – vėl „šimtukas“ – 100 atsisukimo ir paskatinimų ištarus vardą.

TREČIOJI DIENA

Pasirinkite treniruotei naują vietą, pvz.: netoli šunų vedžiojimo aikštelės, bet pakankamai dideliu atstumu nuo joje vykstančio veiksmo, kad šuo galėtų gana lengvai koncentruotis į jus. Fiksuokite kiekvieną šuns žvilgtelėjimą į jus.

Nebandykite atkreipti šuns dėmesio. Jis pats turi nuspręsti, kad reikėtų į jus pasižiūrėti. Jeigu šuo blaškosi, eikite į ramesnę vietą. Šuo būtinai turi būti prisegtas pavadėliu, tačiau stenkitės pavadėlio netampyti (tai tebūtų dar vienas būdas atkreipti šuns dėmesį). Geriausia būtų pavadėlį prisisegti prie diržo, kad jūsų rankos būtų laisvos.

KETVIRTOJI, PENKTOJI DIENA

Didinkite dirgiklių skaičių. Jeigu šuo pakankamai ilgai žiūri į jus, galite artėti prie šunų aikštelės. Pamažu sunkinkite sąlygas, keliamas šuniui. Jeigu matote, kad šuo blaškosi, atsitraukite toliau, palengvinkite užduotį arba palaukite, kol nusiramins. Susierzinęs šuo negali mokytis.

ŠEŠTOJI, SEPTINTOJI DIENA

Leiskite šuniui pažiūrėti į dirgiklį, pašaukite vardu ir paskatinkite už atsisukimą. Jeigu šuo neatsisuko, grįžkite į ankstesnės dienos pratimus.

Šio mokymo esmė – leisti šuniui pačiam pasirinkti (šuo atsisuka į jus net nepakviestas vardu). Taip pat šeimininkas išmoksta palaipsniui sunkinti šios užduoties atlikimo sąlygas.

(blog'o reitingas +3)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama