Keistos amerikiečių beuodegės katės 1

2014 gegužės 5d.
Neturiu nieko prieš beuodegius šunis – bobteilus, valų korgius pembrukus ir kitus. Tačiau prie beuodegių katinų kažkodėl sunku priprasti. Gal taip yra todėl, kad beuodegių kačių nedažnai sutiksi. Jos vis dar egzotika, nors šių kačių veislių yra nemažai. Tai Mekongo ir japonų bobteilai, Cymric ir kitos katės. Beuodegių kačių plejadoje vienos egzotiškiausių – Pixie Bob‘ai...

Kodėl jas vadina Pixie Bob‘ais?


1985 metais amerikietė Carol Ann Brewer, Vašingtono valstijos gyventoja, įsigijo trumpauodegę katytę, o dar po metų priglaudė panašų laukinį rastinuką, aptiktą netoli Kaskadinių kalnų (vėliau ten pat matė ne vieną laukinį katiną striuka uodega).
Priglaustasis augintinis buvo stambus suaugęs katinas, kuris netrukus susiporavo su kaimynų kate ir ši atsivedė kačiukų vadą trumputėmis uodegomis. Kačiukai ponią Brewer tiesiog pakerėjo ir ji išsirinko sau vieną augintinį. Pavadino jį Pixie. Išvertus iš anglų kalbos, šis žodis reiškia elfą. Štai taip prasidėjo beuodegių elfų, arba Pixie Bob‘ų, istorija...

Pradėjusi veisti trumpauodeges kates, ponia Brewer surado nemažai bendraminčių, kartu su jais sukūrė egzotiškųjų „Bob‘ų“ standartą. 1994 metais jį patvirtino Tarptautinė kačių mylėtojų asociacija (The International Cat Association, TICA).
Tik prieš dešimtmetį šios veislės katės pasirodė Europoje. Jos veisiamos Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Skandinavijoje. Keletas sėkmingų amerikiečių beuodegių kačių veislynų yra Rusijoje.
Visada smalsu, kiek kainuoja šios keistenybės. Kaina svyruoja nuo 900 iki 1500 eurų. Kainų skirtumą lemia kačiukų kilmė, protėvių pasiekimai parodose.

Visiems draugiška naminė lūšis

Nors Pixie Bob‘ai vadinami beuodegiais, iš tiesų jie turi striuką (5-10 cm) uodegytę.
Tai raumeningi, stambūs, 5-8 kilogramus sveriantys gyvūnai. Jie energingi medžiotojai, pasižymintys drąsa. Šios veislės katės juda labai tyliai ir, kas labai įdomu, eidamos siūbuoja visu kūnu kaip lūšys. Matyt taip juda dėl išlenkto stuburo.
Pixie Bob‘ai būna ir trumpaplaukiai, ir ilgaplaukiai.
Tai protingi, noriai besimokantys gyvūnai. Juos galima išmokyti kai kurių komandų, linksmų pokštų. Šios kačių veislės gerbėjai sako, kad Pixie Bob‘ai savo intelektu prilygsta šunims.
Iš kitų kačių jie dar išsiskiria lūšies ausytėmis, aukso spalvos akimis.
Kitas unikalus šių gyvūnų bruožas – priekinės letenėlės gali turėti 6 ar net 7 pirštus, o užpakalinės – keturis. Letenos stambios ir tvirtos. Žiūrint į priekines letenas atrodo, kad tai pirštuota žmogaus ranka. Šis įspūdis dar labiau sustiprėja pamačius, kaip Pixie Bob‘as pagauna musę ar kokį nors kitą vabzdį ir suspaudžia savo didelėje „saujoje“.
Pixie Bob‘ai nesipriešina vedžiojami su petnešėlėmis ir pavadėliu, jie gali kartu keliauti su šeimininkais, pernelyg nesijaudina dėl permainų, jeigu tik mylimas žmogus yra su jais drauge.
Šios veislės katės, kaip visa katiniška giminė, vertina ir privatumą – įsiteiksite Pixie Bob‘ui, jeigu nupirksite stovą draskyklę katėms, jaukų guolį.
Pixie Bob‘ai gali vengti svetimų žmonių, tačiau visada smalsauja, kas čia tokie, ko atėjo, kuo kvepia. Jie ne iš tų katinų, kurie slepiasi, sušmėžavus įtartinam šešėliui. Jie yra draugiški ir žmonėms, ir kitiems gyvūnams.


Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!

(straipsnio reitingas +15)

Skaitykite komentarus 1


reklama