Su Nevos maskaradine kate – į karnavalą 1

2014 sausio 13d.
Susiruošėt į maskaradą, tačiau neturite karnavalinio kostiumo? Tai gal jūs turite Nevos maskaradinę katę? Pasiimkite ją! Tokios katės pasirodymas karnavale būtų pats tas – nei ji, nei jūs nepritrūksite dėmesio. Gal net pranoksite visus...

Tarptautinis šios kačių veislės pavadinimas – Neva Masqyerade, lietuviškai – Nevos maskaradinė. Veislės pavadinimas kilo nuo Nevos upės (teka pro Sankt Peterburgą, Rusija), o žodis „maskaradinė“ pasirinktas dėl katės snukučio kaukės. Juodas domino išties slepia katės snukutį, dar labiau išryškindamas jos žydras akis.
Šią prieš tris dešimtmečius Rusijos felinologų išvestą kačių veislę tik visiškai neseniai pripažino Pasaulinė kačių federacija (FIF‘e). Ji dar vadinama hibridine kačių veisle, nes išvesta suporavus Sibiro ir Siamo veislių kates.

Ko reikia kačių arba šunų veislei, kad ji išpopuliarėtų? Reikia, kad tokį gyvūną įsigytų garsus, politikos, pramogų arba verslo žmogus. Dar geriau, jeigu tai pasaulinė žvaigždė. Būtent taip ir atsitiko su Nevos maskaradinėmis katėmis.

Kai prieš metus buvusiai Suomijos prezidentei Tarjai Halonen Rusijos lyderis Dmitrijus Medvedevas pasigyrė turįs Nevos maskaradinį katiną Dorofėjų ir net parodė jo nuotrauką, pasaulio žiniasklaida tuoj ištrimitavo apie keistą politikų pašnekesį. Kalbėtasi ne šiaip sau. Netrukus Rusijoje buvo surasta „pūkuotoji dovana“, Nevos maskaradinė katė Megė, kuri atkeliavo į Suomiją prezidentės gimtadienio proga. Jauną katytę per Rusijos ambasadorių Suomijoje atsiuntė pats Dmitrijus Medvedevas.

Žydraakė dovana Suomijos prezidentei patiko ir dabar laimingai gyvena jos namuose. Kaip nepatiks, jeigu šios veislės katės pasižymi ne tik išskirtiniu grožiu, bet ir draugišku charakteriu.

Jos neįkyri žmogui, jeigu šis užsiėmęs, yra protingos, pasižymi stipria nuojauta. Tačiau Nevos maskaradinė – ne skudurinė Onutė, ji žino savo vertę. Šios veislės katės mėgsta išeiti į lauką, medžioti, laisvai palakstyti. Jos pasižymi gera sveikata, yra tvirtos, turi imunitetą daugumai ligų, kurios būdingos katėms.

Nevos maskaradinės katės yra gana stambios (katės sveria 5-6, katinai – 8-9 kg). Jos yra raumeningos ir šoklios, todėl bus laimingos, jeigu šeimininkas įrengs žaidimų kambarį: aukštas lipynes, namuką, draskykles, treniruoklius. Net mažame plote šiai katei galima įrengti treniruoklių kampelį, kad augintinė pajustų didesnę erdvę ir galėtų šėlti su kačių žaislais.

Nevos maskaradinės katės yra ilgaplaukės. Kailiui prižiūrėti reikėtų įsigyti šepetį su dviejų lygių dantukais. Jeigu katės maitinamos subalansuotu, visaverčius ėdalu, jos šeriasi daug mažiau, o Nevos maskaradinės apskritai mažai šeriasi. Jos nekelia tiek daug pavojų alergiškiems žmonėms.

Nevos maskaradinėmis katėmis buvo galima grožėtis lapkričio pabaigoje Kaune vykusioje tarptautinėje kačių parodoje. Nors negausiai, tačiau mūsų šalyje jos auginamos, o kainuoja, priklausomai nuo kilmės, apie porą tūkstančių litų.


Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +11)

Skaitykite komentarus 1


reklama