­Šuniukas atvyksta į naujus namus 1

2014 spalio 28d.
Kokius namų darbus turite atlikti prieš įsigydami šuniuką? Kaip pasiruošti mažojo augintinio atvykimui?..

• Kokių daiktų prireiks?

Vežantis šuniuką į naujus namus prireiks pervežimo dėžės („bokso“). Dėžėje reikia patiesti lengvai skalbiamą, drėgmę sugeriantį paklotėlį – neįpratęs keliauti mažylis seilėsis, gali apsišlapinti ar išsituštinti. Vežtis augintinį glėbyje nesaugu ir nepatogu. Būtų gerai, kad prie pervežimo dėžės ir keliavimo automobiliu šuniukas jau būtų pripratintas – atsiskyrimas su mama, įprasta aplinka, „įkalinimas“ keistoje dėžėje gali sukelti mažyliui stresą.
Prireiks dubenėlių vandeniui ir maistui. Dubenis parinkite pagal šuniuko veislę, snukučio formą. Stambesnių veislių šunims labiau tinka stoveliai su dubenimis, kurių aukštis reguliuojamas pagal augintinio ūgį. Nepirkite lengvai sugraužiamų plonos plastmasės dubenėlių. Pratinkite šunį prie tvarkos, neleiskite graužti, tampyti po namus rakandus, iš kurių yra maitinamas.

• Kam tas antkaklis ir pavadėlis, jeigu į lauką kol kas nevesiu?

Net visai mažą šunelį reikia pratinti prie antkaklio bei pavadėlio. Tai pirminė dresūra, vykstanti namuose. Tai svarbus auklėjimo momentas, kad šuo įprastų nesiveržti, nesimuistyti, kuomet užsegamas antkaklis. Nuo mažumės prie to nepratinti šunys gali grybštelėti jus dantimis. Teigiama, kad apie 20 proc. nelaimingų atsitikimų namų aplinkoje įvyksta bandant šunį sulaikyti už antkaklio. Antkaklį ir pavadėlį parinkite pagal gyvūno amžių, veislę, dydį. Jie turi būti saugūs bei patogūs ne tik šuniui, bet ir jums.

• Žaislų karalystėje – nuobodulys 

Šuniukai mėgsta žaisti, tačiau nereikia užversti juos žaislais. Žaislus, kuriais nebesidomi, savaitei ar dviem paslėpkite, o paskui ištraukite, keiskite su pabodusiais žaislais.
Venkite cypiančių žaislų. Žaisdamas vadoje su broliukais ir sesutėmis šuniukas cyptelėjimą suvokdavo kaip skausmo išraišką – sucypęs ir jis pranešdavo apie nemalonius pojūčius.
Žaislai turi būti saugūs, lavinti ne tik šuniuko raumenis, bet ir protą. Per žaislus ir maistą greičiau užmegsite kontaktą su savo augintiniu, tapsite artimesni.
Paliekant augintinį ilgesniam laikui vieną, mokant paklusnumo, naudinga turėti specialių žaislų, kurių ertmėse slepiami gardėsiai, sauso ėdalo granulės. Bandydamas iškrapštyti granules šuniukas būna ilgiau užsiėmęs, greičiau pavargsta, namuose neprikrečia eibių.

• Koks guolis tinka ir patinka?

Šuniukams patinka visokie guoliai, bet labiausiai – šeimininkų lovos. Jeigu nusprendėte įsileisti gyvūną į savo lovą, taip bus visą likusį gyvenimą. Todėl paklauskite savęs: ar norėsiu ateityje dalytis lova su suaugusiu dideliu šunimi?
Įpratinus augintinį miegoti jam skirtame guolyje, bus ramiau ne tik jums, bet ir jam. Įprotis turėti savo saugią vietą („vilkas ilsisi irštvoje“) drausmina šunį, pratina prie tvarkos, moko paklusti.

• Socializacija svarbiau už viską


Nei minkšti guoliai, nei brangūs odiniai antkakliai neatstos svarbiausio dalyko, kurį turite suteikti šuniukui. Tai socializacija! Turite atsargiai, tinkamai supažindinti augintinį su savo šeimos nariais, nauja aplinka, nepažįstamais daiktais, neįprastais garsais ir kvapais. Taip pat šuniukas turi pažinti kuo daugiau savo gentainių bei kitų gyvūnų.
Išsigandusio šuniuko neskubėkite imti į glėbį. Atsitūpkite greta, sudominkite žaisliuku, padrąsinkite, o nurimusį paskatinkite gardėsiu.
Pirmosiomis dienomis mažą šunelį užgriūva naujų pojūčių ir informacijos lavina, o jis tik gailiai inkščia ir šlepsi po savo balutes. Būkite kantrūs. Pasak šunų elgsenos specialistų, iki 3 mėnesių šuniukas turi būti susipažinęs su 100 žmonių... Vyrų ir moterų, jaunų ir garbingo amžiaus žmonių, nenuoramų vaikų. Todėl atsakingas šeimininkas turi padėti mažam šuniukui ne tik pažinti  margaspalvį pasaulį, bet ir pritapti žmonių bendruomenėje.



Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!

 
(straipsnio reitingas +25)

Skaitykite komentarus 1


reklama