Antkakliai šunims 1

2014 kovo 24d.
Renkantis antkaklį šuniui svarbu atsižvelgti į veislės ypatybes – ilgaplaukis ar trumpaplaukis, dekoratyvus kambarinis šuniukas ar veržlus, sportiškas šuo, gyvena lauko voljere ar vyksta į medžioklę ir kt. Taip pat svarbu žinoti šuns kaklo apimtį, atsižvelgti į šuns amžių. Kas tinka mažam šuniukui, visiškai netiks suaugusiam šuniui. Antkaklis šuniui turi būti patogus, o aplinkiniams – saugus. Antkaklio sagtis turi būti patikima, kniedės tvirtos, žiedas, prie kurio segamas pavadėlis, gerai suvirintas. Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į antkaklio saugumą, o tik po to – į grožį.

Antkakliai šunims: patikima, ilgaamžė tekstilė

Iš specialios tekstilės pagaminti antkakliai yra vieni patikimiausių. Vidinėje tokių antkaklių pusėje prisiuvamas dar vienas audinio/minkštinamasis sluoksnis, todėl net sušlapę jie neišsitampo, nepraranda formos. Sagtis paprastai turi dvigubą fiksaciją. Žiedas, prie kurio segamas pavadėlis, yra labai patikimai pritvirtintas. Tekstiliniai antkakliai tinka įvairių veislių ir dydžių šunims. Jie gerai priglunda prie šuns kaklo, nesuvelia kailio. Juos galima skalbti, jie yra ilgaamžiai.

Antkakliai šunims: minkšta, graži oda

Natūralios arba dirbtinės odos antkakliai taip pat tinka įvairių veislių šunims, mažiems ir suaugusiems. Kainos priklauso nuo odos kokybės ir kitų priedų. Prasčiau išdirbtos odos antkaklis  kainuoja 30-40 litų, gerai išdirbtos – 50-80 litų. Sudrėkę odiniai antkakliai keičia formą ir spalvą. Kai „padidėja“, šuo gali išsinerti. Todėl nerekomenduojami medžiokliniams, tarnybiniams, lauke dirbantiems šunims, tačiau yra šunų veislių, kurioms odiniai antkakliai būtini. Ko gero, nė vienas kurtas neapsieitų be plataus, ilgą kaklą saugiai apglėbiančio ir tarsi jį prilaikančio odinio antkaklio. Odiniai antkakliai puošia šunį, tačiau mažiems šunyčiams oda kartais dirgina uoslę, jie gali apkramtyti nesaugiai padėtą antkaklį. Įdomu tai, kad pirmieji šunų antkakliai buvo odiniai. Seniausias antkaklis – 5000 metų senumo radinys, aptiktas Egipte. Istoriniuose radiniuose ir sienų paveiksluose, sukurtuose 3500–3000 pr. Kristų, šunys vaizduojami su odiniais antkakliais, kuriuose buvo parašytas ir šuns vardas.

Antkakliai šunims: tvirtas, puošnus metalas 

Trumpaplaukiams šunims patogu užnerti metalinę grandinėlę („smaugtukas“). Šuniui pajudėjus, ji užsiveržia ir prilaiko. Metalinę grandinėlę galima segti tik suaugusiems šunims. Puošniai atrodo  dvigubos arba trigubos grandinėlės, bet praktinė jų nauda nedidelė. Nepalikite šuns su „smaugtuku“ vieno, be priežiūros. Prieš pirkdami grandinėlę išmatuokite šuns kaklą ir pridėkite papildomus 6-8 centimetrus.

Labai veržliems, sunkiai paklūstantiems šunims arba norint juos apsaugoti nuo kitų peštukų, šeimininkai nuperka dygiuosius antkaklius. Tačiau verta pasitarti su dresuotoju ir nepiktnaudžiauti šia tramdomąja priemone. Dresuotojų nuomone, didesnė tikimybė, kad nuo dygiojo antkaklio nukentės šeimininkas, o ne užpuolikas. Juk įkasti kiti šunys gali jūsų augintiniui ir į ausį, nugarą. Su dygiaisiais antkakliais šunys gali patirti trachėjos sužalojimų, patempti  kaklo raumenis, nualpti dėl deguonies trūkumo, gali sutrikti jų koordinacija.

Antkakliai parodoms, konkursams, laisvalaikiui

Demonstruojant šunį parodose prireikia specialaus užneriamo plono antkaklio, kuris tuo pačiu yra  pavadėlis. Tai ploni odiniai arba pinti tekstilės gaminiai, panašūs į virveles. Jie neužgožia šuns kailio ir kūno grožio, yra derinami prie kailio spalvos. Dekoratyvinių šuniukų parodiniai pavadėliai būna itin puošnūs, dažnai tai būna rankų darbo gaminiai. Trumpaplaukiai šunys parodose demonstruojami ir su užneriamomis plonomis sidabro arba aukso spalvos metalinėmis grandinėlėmis. Prie parodų antkaklio šuo pratinamas iš anksto, o ne parodos dieną.

Vengiantys naudoti chemines priemones ir besirūpinantys ekologija naudojasi puikia alternatyva – savo augintiniams užsega gintarinius antkaklius (naudingą gintaro poveikį įrodė Vokietijos mokslininkai). Gintaras, trindamasis į šuns kailį, skleidžia specifinį dervos ir sakų kvapą, kuris atbaido erkes, o įsielektrinę plaukai neleidžia „įsitvirtinti“ blusoms.

Specialiosios paskirties antkakliai šunims

Šunų augintojai, besirūpinantys savo ir savo augintinių saugumu, turėtų įsigyti tamsoje šviečiančius antkaklius, liemenes su šviesą atspindinčiomis juostelėmis. Neturint švytinčio antkaklio reikėtų prisegti prie šuns antkaklio arba pavadėlio atšvaitą.

Savo augintiniams taip pat galima įsigyti specialiųjų antkaklių, slopinančių lojimą, padedančių dresuoti augintinį, tačiau jais naudotis be patyrusio dresuotojo nepatartina. Šuniui pradėjus loti, elektroninis antkaklis specialiu signalu perspėja, kad loti ar kaukti negalima. Jei šuo ignoruoja, antkaklis įspėja elektrinėmis korekcijomis. O dresūrai skirti specialieji antkakliai valdomi komandas duodant delniniu siųstuvo pulteliu. Naudojant specialųjį antkaklį būtina nusegti metalinę grandinėlę.

Šuns antkaklis yra jo vizitinė kortelė. Tačiau nors ir labai gražiai atrodytų jūsų nusižiūrėtas antkaklis, pirmiausia galvokite apie savo šuns gerovę ir saugumą, o tuo pačiu ir apie aplinkinių žmonių bei gyvūnų saugumą.


Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +19)

Skaitykite komentarus 1


reklama