Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Airių kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras

Airių kviečiaspalvis švelniaplaukis terjerasVeislyno Flamenko kviečiaspalvis terjeras

Veislės istorija

Airių kviečiaspalviai terjerai anksčiau buvo fermos šunys, medžiotojai. Manoma, kad tai viena seniausių Airijos šunų veislių, kuri oficialiai buvo pristatyta 1933-ais metais. Jungtinėse Amerikos Valstijose atsirado 1946-ais metais ir pripažinta 1973-ais. 

Charakteristika

Airių kviečiaspalvis terjeras vidutinio dydžio, kompaktiški, proporcingi šunys. Juda gracingai. Stiprūs. Akys tamsiai rausvai rudos. Nosis didelė ir juoda. Priekinės kojos tiesios, kaulėtos. Pėda apvali, padai juodi, nagai tamsūs.

Temperamentas

Tai triukšmingas ir linksmas šuo. Gerai koordinuotas. Žaismingas ir draugiškas. Puikus sargas, loja ant atvykstančių svečių. Paprastai labai myli vaikus ir sutaria su kitais šunimis, ypač jei auga drauge nuo mažens. Su katėmis sugyvena sunkiau. Staigūs katės judesiai instinktyviai veikia terjerą ir jis ima ją vytis. Švelnaus charakterio, pasitikintys. Reikia nuo mažens mokyti suprasti kas yra priimtina, kas galima, o ko ne. Airių kviečiaspalviai labai inteligentiški, todėl greitai supranta, kas iš jų reikalaujama. Labai prisiriša prie šeimininkų. 

Priežiūra

Tinka gyventi bute. Aktyvūs namuose. Netoleruoja kaitros. Airių kviečiaspalviui terjerui užtenka pasivaikščiojimų, papildomas apkrovimas nėra būtinas. Nerekomenduojama naudoti šepečio nes gali išpūsti kailį, vertinamas natūralumas, vietoje jo naudokite šukas. Valykite akis, atidžiai tikrinkite ausis. Maudykit jei būtina. Sezoniškai nesišeria, tačiau kartas nuo karto gali iškristi plaukų. Tinka alergiškiems žmonėms.

Sveikata

Gali būti alergiški.
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Didieji ir vidutinio dydžio terjerai
Kilmės šalis: Airija
Svoris: 13,6-18,2 kg.
Gyvenimo trukmė: 12-14 m.
Vados dydis: 5-6
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
reklama