Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Airių seteris

Airių seterisAirių seteriai puikūs medžiotojai


Veislės istorija

Išvestas iš įvairių seterių, spanielių. Seniau airių seteris buvo rausvai baltas šuo su kiek trumpesnėmis kojomis nei jis yra šiandien. Tai puikus medžiotojas.  

Charakteristika

Šilkinis ir ilgas kailis. Kai kurie jauni šuniukai būna su pilkai sidabriniais plaukais prie ausų ir kojų, tačiau tai dažniausiai išnyksta šuneliui paagus. Letenos padengtos plaukais. Ausys plonos, ilgos, siekia nosies galiuką. Kojos ilgos ir raumeningos. Akys tamsiai arba vidutiniškai rudos. Krūtinė žema, vidutiniškai plati. Uodega apaugusi plaukais, stipri.

Temperamentas

Energingi, inteligentiški, gyvybingi. Neturi sargo instinktų. Gerai sutaria su kitais gyvūnais ir vaikais. Labai atsidavę ir impulsyvūs. Kai kurie sunkiai pasiduoda dresavimui, turbūt dėl savo nepriklausomo būdo. Medžiotojai. Labai svarbu išmokyti tvarkos namuose, nes juos galima pavadinti namų išdaigininkais, kurie gali graužti ar kitaip gadinti jūsų baldus, kitus daiktus. 

Priežiūra

Nerekomenduojama auginti bute. Labiau tinkamas užmiesčio nei miesto gyvenimui. Būtini kasdieniai pasivaikščiojimai. Kasdien šukuokit. Maudyti tik esant būtinybei. Vidutiniškai šeriasi. 

Sveikata

Linkę tukti, geriau maitinkit du tris kartus per dieną mažomis porcijomis, nei vieną kartą didele porcija. Pasitaiko odos alergijų, epilepsijos atvejų. Būdingos akių ligos. Tikrinkit ir valykit ausis. 
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Britų ir airių paukštšuniai ir seteriai
Kilmės šalis: Airija
Svoris: 27,3-31,8 kg
Gyvenimo trukmė: 10-15 m.
Vados dydis: 7-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
Klubas:
narių: 185    prezidentas: Cassiopea
Anglų, airių, škotų ir airių raudadėmių seterių mylėtojų klubas
reklama