Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

AkitaAkitos stiprios ir raumeningos (veislynas - Sveika)

Veislės istorija

Akita kilę iš Japonijos. Šiandien tai nacionalinė Japonijos šunų veislė, kartais net vadinama gyvu paminklu. Šie šunys saugodavo Imperatorius, kaudavosi, medžiodavo, tempdavo roges, dirbdavo armijoje ir policijoje. Akita ir šiandien išsaugojusi medžioklės instinktus, tai daryti gali net esant dideliam sniego kiekiui. Akitos statulėlės Japonijoje dovanojamos kaip sveikatos simbolis. 

Charakteristika

Galingas, solidus, budrus šuo. Stiprus ir raumeningas. Sunki ir plati galva, platus ir pilnas snukis. Krūtinė žema ir plati. Mažos, stačios ausys. Akys nedidelės, tamsiai rudos. Nosis plati ir paprastai juoda. Lūpos juodos, liežuvis rausvas. Uodega didelė, aukštai iškelta, užsirietusi ant nugaros. Pavilnė stora, tanki ir švelni. Kailis tiesus, šiurkštus.                                                       

Temperamentas
  
Kartais spontaniški. Atsargūs, labai prisirišę prie šeimininkų. Inteligentiški, smalsūs. Dresuoti pradėkite nuo mažens. Tai reikalaus kantrybės, kadangi akitai gali pasidaryti nuobodu. Nuostabus sargas. Japonijoje moterys patikėdavo akitai saugoti savo vaikus. Tačiau net jei puikiai sutaria su vaikais, kurie auga kartu, dar nereiškia, kad priims svetimus. Erzinama akita gali kąsti. Reikėtų mokyti vaikus švelnumo su šunimi. Agresyvūs kitiems šunims, nereikėtų leisti laisvai lakstyti be priežiūros. Mėgsta būti su savo šeima. Skleidžia daugybę įdomių garsų, tačiau be reikalo neloja.

Priežiūra

Nelabai aktyvūs namuose, todėl kieme derėtų praleisti daugiau laiko, vestis ilgiems kasdieniniams pasivaikščiojimams. Kailį šukuokite, maudykite tik esant būtinybei, nes maudymas pašalina natūralų riebalinį sluoksnį. Stipriai šeriasi dukart per metus. 

Sveikata

Pasitaiko odos, akių ir kelio problemų. 
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Azijos špicai ir giminingos veislės
Kilmės šalis: Japonija
Svoris: 35-50 kg.
Gyvenimo trukmė: 10-12 m.
Vados dydis: 7-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
Klubas:
narių: 80    prezidentas: Kaori
Sveikatos simboliu vadinamų Akita veislės šunų gerbėjų klubas
reklama