Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Čekoslovakų vilkšunis

Čekoslovakų vilkšunisVeislyo Girios dvasia čekoslovakų vilkšunis

Veislės istorija

1955-aisiais metais Čekoslovakijos Socialistinėje Respublikoje klestėjo biologiniai eksperimentai. Buvo kryžminamas vokiečių aviganis su Karpatų vilke. Jų palikuonis toliau buvo veisiami ir tik penkta karta 1965-aisiais metais pasirodė tokia, kokios ir siekė kryžmindami. 1982-aisiais čekoslovakų vilkšunis buvo pripažintas, kaip savarankiška, nacionalinė veislė.

Charakteristika

Tai pakankamai nauja veislė, kuri negali pasigirti šimtametėmis tradicijomis, ar garsiais juos auginusių ar veisusių žmonių vardais. Tačiau jie patraukia dėmesį vos pasirodę. Niekas net akimirkai nesuabejoja, kad šie šunys mažiausiai nutolę nuo pačių pirmųjų šunų, kuriuos augino mūsų protėviai. Jų motina – gamta. Jie atrodo kaip vilkai. Jie dideli, bet lengvi ir stiprūs. Tiesus, storas kailis yra vilkiškai pilkas su tipiška balta kauke. Net nežiūrėdamas į savo šeimininką čekoslovakų vilkšunis žino kur jis yra ir ką veikia. Gali lengvai nubėgti 100 km. nesvarbu tai diena ar naktis, saulė ar speigas. 

Temperamentas

Gyvybingi, aktyvūs, greitos reakcijos. Smalsūs. Nepuola be priežasties. Pakantūs oro sąlygom. Lengvai mokosi naujų dalykų. Svarbu rasti motyvacija mokytis. Jautrūs. Nepriklausomi. Retai loja, su šeimininku komunikuoja kitais būdais. Paprastai gerai sutaria su vaikais, tačiau gali būti nepatiklūs su nepažįstamaisiais. 

Priežiūra

Gali gyventi bute, jei pakankamai treniruosite. Pakankamai aktyvūs namuose. Prisitaikę šaltam klimatui. Jiems reikia daug kasdieninių pratimų, ilgų pasivaikščiojimų, bėgiojimo. Šeriasi du kartus per metus. Šuo švarus, tačiau esant reikalui galite maudyti.

Sveikata

Iš prigimties gali pasigirti gera sveikata. Sunkiai veisiami.
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Aviganiai
Kilmės šalis: Slovakija
Svoris: 20-45 kg.
Gyvenimo trukmė: 13-15 m.
Vados dydis: 7-9
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
reklama