Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

Čiau čiauČiau-čiau labai atsidavęs savo šeimininkui

Veislės istorija

Čiau čiau atsirado prieš tūkstančius metų Kinijoje, kur veislės paskirtis buvo medžiojimas, vežimų traukimas. Kalbama, kad vienas imperatorius laikė 2500-ias Čiau čiau poras. Vieną padovanojo Velso princui. Kailis buvo naudojamas papuošti paltams. Šių šunelių mėsa Kinijoje buvo laikoma delikatesu. Dar ir šiandieną toje šalyje juos valgo. Čiau čiau į Angliją buvo atvežtas pirklių 1800-aisiais metais. 

Charakteristika

Du išskirtiniai Čiau čiau bruožai yra mėlynai juodas liežuvis ir beveik visiškai tiesios užpakalinės kojos. Tankus kailis gali būti kelių spalvų: rausvos, juodos, žydros, cinamono ir kreminės. Ausys mažos ir trikampės, galai kiek užapvalinti. Ant galvos yra didžiulė kailinė apykaklė, dėl kurios jis primena liūtą. Galva ilga, kaukolė plati, plokščia. Snukis platėja prie akių ir siaurėja prie juodos nosies. Krūtinė plati ir žema, raumeninga. Uodega gausiai apaugusi, prigludusi prie nugaros. 

Temperamentas

Gerų manierų, rimtas, nepriklausomas. Dažniausiai prisirišęs prie vieno šeimininko. Labai atsidavęs savo šeimai. Su nepažįstamaisiais gali būti atsargus. Šios labai dominuojančios veislės šunis turėtų rinktis dominuojantys, ramūs ir tvirti šeimininkai. Nesitikėkite labai didelio paklusnumo, jie labai užsispyrę. Gali išmokti komandų, tačiau turi matyti jūsų mokomų komandų tikslą. Nelabai mėgsta kitų šunų, tačiau sutaria su vaikais. 

Priežiūra

Gali gyventi bute, jei pakankamai su juo užsiimsite. Nelabai aktyvus namuose. Gali būti tingus, tačiau reikėtų kasdien vesti pasivaikščioti. Tie, kurie nevedami kasdieniams pasivaikščiojimams, labiau nei kiti, yra linkę turėti įvairių elgesio problemų. Reguliariai šukuokite. Sezoninis šėrimasis. 

Sveikata

Dažnai šios rūšies veislės šunim pasitaiko klubo displazija. Pasitaiko akių sudirgimų. Tačiau tai viena sveikiausių šunų veislių.

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Azijos špicai ir giminingos veislės
Kilmės šalis: Kinija
Svoris: 22-30 kg.
Gyvenimo trukmė: 8-15 m.
Vados dydis: 3-6
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
Klubas:
narių: 138    prezidentas: Dovydas3
Čiau čiau veislės šunų mylėtojų klubas
reklama