Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Cvergšnauceris

Cvergšnauceris
Veislės istorija

Kilęs iš Vokietijos. Veislės pavadinimas kilo nuo vokiško žodžio - „Schnauze“, kuris lietuviškai reiškia – snukis. Buvo vertinamas už sargumą. Puikiai medžiodavo žiurkes, mokydavosi triukų. Šiandien tai nuostabus kompanionas.  

Charakteristika

Tai mažas, bet stiprus ir proporcingas šuo. Kaukolė ilga ir tvirta. Nosis visada juoda. Akys vidutinio dydžio, ovalios, tamsios. Ausys V raidės formos. Lūpos prigludusios ir juodos. Stiprus ir raumeningas kaklas. Krūtinė platoka. Kailis tankus, šiurkštus, pavilnė prigludusi. Kailio spalva: juoda, pipirai su druska, juoda su įsidabriu, balta.

Temperamentas

Meilus, energingas, žaismingas ir budrus. Myli vaikus. Tinkamai auklėjamas sutars su kitais šunimis. Mėgsta daug loti, tačiau lojimas nėra įkyrus. Priešingai, dažniausiai atrodo, kad jis su tavimi kalbasi. Tai puikus kompanionas ir šeimos šuo. Cvergšnauceris geras sargas ir pelių medžiotojas. Mėgsta kartu keliauti. Kai kurie gali būti atsargūs su nepažįstamaisiais, tačiau dažniausiai visus myli. 

Priežiūra

Kailį reguliariai šukuokit, kad nesusiveltų. Pašalinkit susidariusias sąvėlas. Būtina mažiausiai du kartus per metus triminguoti (pešioti), taip pat pakirpti kailį kojų, galvos srityje. Tinka gyventi bute, aktyvūs namuose. Šiems energingiems šuneliams reikia ilgų, kasdieninių pasivaikščiojimų, žaidimų.

Sveikata

Pasižymi gera sveikata. Pasitaiko odos ligų, cistų, akių problemų. Neperšerkit, likę tukti.
Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Pinčeriai ir šnauceriai
Kilmės šalis: Vokietija
Svoris: 4,5-7 kg.
Gyvenimo trukmė: 12-14 m.
Vados dydis: 3-6
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
Klubas:
narių: 81    prezidentas: Finka
Cvergšnaucerių, Mitelšnaucerių ir Ryzenšnaucerių šeimininkų ir mylėtojų klubas
reklama